/  /  /  /  / GALERIA | Nowy Peugeot 308
Peugeot 308

Peugeot 308

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

GALERIA | Nowy Peugeot 308

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto seria nowych zdjęć prezentujących model Peugeot 308 po istotnych zmianach generacyjnych. W polskich salonach debiut nowej 308-ki spodziewany jest pod sam koniec roku kalendarzowego.

Na rodzimym rynku francuskim nowej generacji Peugeot 308 w wersji pięciodrzwiowej oficjalnie wjedzie do salonów wczesną jesienią. Samochód będzie też ozdobą najbliższej wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie.

Projekt Peugeot 308 jest bardzo ciekawy m.in. dlatego, że samochód powstał w oparciu o zupełnie nową platformę modułową grupy PSA Peugeot Citroen (EMP2). Aby móc mierzyć się z najlepszymi w segmencie, jak np. VW Golfem 7, ogromny akcent położono na takie aspekty jak dbałość o szczegóły, wysoka jakość postrzegalna zastosowanych materiałów i wykończenia, czytelny układ deski rozdzielczej oraz intuicyjna obsługa.

Nowy Peugeot 308 mierzy 4250 mm długości oraz 1460 mm szerokości. W porównaniu z poprzednikiem masę pojazdu udało się zredukować o około 140 kg.

Na miejsce produkcji samochodu wybrano fabrykę koncernu PSA Peugeot Citroen we francuskim Sochaux.
Prawdopodobną datą polskiej premiery rynkowej nowego Peugeot 308 jest końcówka bieżącego roku.

Jako ciekawostkę dodajmy jeszcze fakt, że nowy Peugeot 308 znalazł się już w gronie kandydatów do nagrody Car of the Year 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama