/  /  /  /  / Czemu nowy Peugeot 308 to nie Peugeot 309?
Peugeot 308

Peugeot 308

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Czemu nowy Peugeot 308 to nie Peugeot 309?

SAMAR|
null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Peugeot 308 nowej generacji jest modelem, który zrywa z dotychczasowym systemem nazewnictwa aut tego producenta: zamiast cyfry "9" na końcu nowy kompakt Peugeot nadal ma bowiem 8-kę.

Kiedy jeszcze na rynku oferowana była wersja modelu Peugeot 308 poprzedniej generacji, a wygląd następcy pozostawał ścisłą tajemnicą francuskiej marki, już wiadomo było oficjalnie, że firma zmieni swój dobrze znany przez dziesięciolecia sposób nazewnictwa poszczególnych modeli: w nowych samochodach Peugeot oznaczenia cyfrowe nie będą już zmieniane wraz ze zmianą generacji.

Postanowiono bowiem, przypisanie stałej nazwy do samochodu danego segmentu mimo zmian generacyjnych ułatwi stworzenie i klasyfikację spójnej gamy produktowej. I tak miejsce Peugeot 308 zajmie na rynku polskim już niedługo samochód o zupełnie nowej konstrukcji i wyglądzie, ale nazwa pozostaje ta sama.

Podobnie co chodzi o nazwę rzecz się będzie miała z oznaczeniem np. modelu Peugeot 3008, kiedy ten za jakiś czas doczeka się swojego następcy. Na razie francuski producent szykuje premierę 3008-ki obecnej generacji po liftingu, która będzie prezentowana na tegorocznych targach we Frankfurcie.

Rynkowe nowości wystawy IAA Frankfurt 2013

Co chodzi o sam system nazewnictwa swoich modeli, to francuski producent wprowadził jeszcze jedną istotną modyfikację. Otóż na końcu oznaczenia danego modelu zamiast 8-ki w nazwie może pojawić się cyfra "1". Wskazuje ona na to, że dane auto jest pozycjonowane przystępnie cenowo, a jego oferta kierowana jest do klientów kierujących się przede wszystkim funkcjonalnością oraz korzystną relacją ceny zakupu do wartości użytkowej.

Przykładem modelu z tej właśnie linii produktowej w gamie Peugeot jest aktualnie oferowany w Polsce kompaktowy sedan 301.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama