/  /  /  /  / Peugeot 2008 i pierwsze przymiarki cenowe
Peugeot 308 CC

Peugeot 308 CC

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Peugeot 2008 i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Peugeot
nullnullnullnullnull

Zgodnie ze specyfikacją ogłoszoną na rynku francuskim, wzbudzający duże zainteresowanie model Peugeot 2008 będzie kosztować nad Sekwaną od 15 200 EUR. Wersja bazowa dysponuje silnikiem benzynowym 1.2 VTi o mocy 82 KM.

Mając zaledwie 4,16 m długości oraz 1,74 m szerokości, Peugeot 2008 według zapewnień francuskiego koncernu jest niezwykle zwrotny i znakomicie się prowadzi. Jednocześnie charakteryzuje się solidną konstrukcją typową dla modeli klasy SUV, czyli oferuje przestronne wnętrze, wysoki komfort jazdy oraz ponadprzeciętną funkcjonalność.

Model 2008 równie dobrze odnajduje się w mieście, jak i w terenie, gdzie pomaga mu system Grip Control.

Przy rozstawie osi wynoszącym 2,54 m, model 2008 oferuje przestronne wnętrze. Dzięki cieńszym oparciom przednich foteli udało się wygospodarować więcej miejsca na nogi pasażerów siedzących z tyłu oraz na gniazdo 12 V, które umożliwia podłączenie rozmaitych urządzeń przenośnych.

Osoby podróżujące w drugim rzędzie foteli mają ułatwiony dostęp do przedziału bagażowego nawet w czasie jazdy, dzięki uchylnej przedniej części rolety bagażnika.

Nowy Peugeot 2008 i gama silnikowa

Dostęp do przestronnego bagażnika z zewnątrz jest równie prosty i odbywa się przez szeroki otwór załadunkowy. Próg umieszczono nisko (60 cm) i dodatkowo zabezpieczono listwą ochronną ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Dzielone oparcie tylnej kanapy składa się w stosunku 1/3-2/3, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie pojemności bagażnika w przedziale od 360 do 1194 dm3, z czego 22 dm3 znajduje się w schowku pod podłogą.

Aby złożyć oparcie tylnej kanapy, wystarczy nacisnąć przycisk umieszczony w jego górnej części. Siedziska składają się automatycznie.

Sprawdź nowości modelowe Peugeot na rok 2013

Aby łatwo było utrzymać porządek, bagażnik Peugeot 2008 posiada system listew w podłodze, które można blokować przy pomocy 6 chromowanych haków. Ponadto, znajdziemy tam dwa boczne schowki z pasami przytrzymującymi oraz siatkami bagażowymi, a także dodatkowy 22-litrowy schowek pod matą bagażnika.

Rok 2013: Będzie dużo nowości w segmencie SUV

Wszyscy podróżni mają bezpośredni dostęp do licznych schowków, a dzięki przemyślanemu systemowi oświetlenia wnętrza nawet w nocy nie ma problemu z ich lokalizacją. Dostępne schowki to kieszenie w przednich drzwiach, schowek w tablicy rozdzielczej, schowek i uchwyt na napoje obok dźwigni zmiany biegów, zamykany schowek w konsoli środkowej, kieszenie w oparciach przednich foteli...

Łączna powierzchnia schowków wynosi 24 litry, więc w kabinie nowego Peugeot zawsze znajdzie się miejsce na klucze, smartfon czy inne przedmioty codziennego użytku.

Jak zapowiada generalny importer, model Peugeot 2008 zostanie wprowadzony na rynek polski w czerwcu bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Peugeot 308 CC