/  /  /  /  / Oto nowy Peugeot 301. Premiera na targach w Paryżu
Peugeot 301

Peugeot 301

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena42 500 zł - 63 100 zł (aktualizacja: 2017-04-03)
Emisja CO298 g/km - 168 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 7,3 L/100km
 

Oto nowy Peugeot 301. Premiera na targach w Paryżu

Peugeot|
null
© Peugeot
nullnullnullnullnull

Nowy Peugeot 301 obrazuje globalizację francuskiej marki oraz jej ambicje związane z chęcią podboju nowych rynków. Model 301 opracowano z myślą o przyciągnięciu szerokiej grupy wymagających klientów, którzy cenią dostępne cenowo i jednocześnie eleganckie sedany.

Peugeot 301, który docelowo będzie jednym z samochodów marki o największym wolumenie sprzedaży na całym świecie, pozycjonowany jest w centrum swojego segmentu. Jak zapewnia sam producent, auto odznacza się nowoczesnym stylem i wyposażeniem dopasowanym do oczekiwań rynków, na których będzie sprzedawany.

W modelu 301 zastosowano najnowsze kody stylistyczne marki, tworząc nadwozie emanujące charakterem i nowoczesnością, przywołujące na myśl zarówno emocje, jak i solidność. Ten ostatni aspekt był szczególnie ważny: w procesie tworzenia auta zadbano o spełnienie najwyższych kryteriów jakościowych marki Peugeot.

Peugeot 301 opracowano dostosowując samochód do wszelkich warunków użytkowania, również tych ekstremalnych (np. w bardzo gorącym lub bardzo zimnym klimacie, na drogach o złej nawierzchni).

Długość wynosząca 4,44 m pozwoliła uzyskać zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia o imponujących parametrach przestrzennych. Dają one modelowi 301 przewagę nad konkurencją i stanowią wzorzec dla jego segmentu:
- rekordowa ilość miejsca z tyłu (przy rozstawie osi wynoszącym 2,65 m),
- rekordowa pojemność bagażnika: 507 litrów (wg normy VDA 210),
- pewne zachowanie na drodze połączone z dobrym poziomem komfortu, gwarantujące znakomite właściwości jezdne w każdych warunkach,
- szeroki zakres wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa: ESP, ABS, do 4 poduszek powietrznych, wspomaganie hamowania awaryjnego, mocowania Isofix itp.

Oferta najnowszej generacji silników benzynowych i Diesla, dysponujących mocą w zakresie od 71 do 115 KM, montowanych z manualną, półautomatyczną lub automatyczną skrzynią biegów, dostosowana jest do oczekiwań klientów na docelowych rynkach:
- 1.2 VTi 52 kW (71 KM) z manualną lub półautomatyczną skrzynią biegów,
- 1.6 HDi 68 kW (92 KM) z manualną skrzynią biegów,
- 1.6 VTi 85 kW (115 KM) z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

301 będzie drugim po 208 modelem w ofercie Peugeot, w którym montowane będą nowe 3-cylindrowe silniki benzynowe (1.2 VTi), łączące przyjemność z jazdy z ograniczonym zużyciem paliwa.

301 charakteryzuje się także nowoczesnym wyposażeniem (np. klimatyzacja elektroniczna, radioodtwarzacz MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth i łączem USB, zdalne otwieranie bagażnika, tylne czujniki parkowania), które gwarantuje wysoki poziom komfortu podczas jazdy.

Światowa premiera nowego Peugeot 301, który produkowany będzie w hiszpańskim Vigo, nastąpi podczas dni prasowych międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Od 1 listopada Peugeot 301 będzie sprzedawany w Turcji, a następnie w Europie Środkowej i Wschodniej, w Rosji, na Ukrainie, w Grecji, krajach Maghrebu, na Bliskim Wschodzie, w krajach Zatoki Perskiej i Afryki, a także na niektórych rynkach Ameryki Łacińskiej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama