/  /  /  /  / Nadchodzi Peugeot 308 nowej generacji
Peugeot 208

Peugeot 208

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena41 700 zł - 87 600 zł (aktualizacja: 2017-04-03)
Emisja CO290 g/km - 125 g/km
Żużycie paliwa3,5 L/100km - 5,4 L/100km
 

Nadchodzi Peugeot 308 nowej generacji

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Marka Peugeot ujawnia pierwsze zdjęcia modelu Peugeot 308 nowej generacji. Na rynku polskim samochód spodziewany jest pod koniec bieżącego roku.

Peugeot 308 nowej generacji oparty jest na modularnej płycie podłogowej EMP2 koncernu PSA Peugeot Citroen. W porównaniu z poprzednikiem masa pojazdu została zredukowana o około 140 kg. Producent zapowiada, że auto oferuje wiodące w klasie wrażenia z jazdy oraz wysokie parametry ekologiczne: jedna z wersji modelowych charakteryzować się będzie średnią emisją CO2 poniżej 85 g/km.

Wyróżniający się wysokim poziomem jakości postrzegalnej, nowy Peugeot 308 ma następujące wymiary:
- długość: 4,25 m
- wysokość: 1,46 m
- bagażnik: 470 litrów (mierzone do poziomu rolety bagażnika)

Zespołowi projektantów pracującym nad nową 308-ką podstawiono zadanie stworzenia samochodu, który może pochwalić wyrazistą, muskularną i dynamiczną sylwetką. Przód pojazdu zdobią smukłe lampy wykonane całkowicie w technologii LED. Reflektory tego typu dostępne są w standardzie w wyższych opcjach wyposażenia.

Stylistyka wysokiej próby jest widoczna również w tylnej części nadwozia, gdzie odnajdziemy charakterystyczny dla francuskiej marki potrójny „ślad pazurów” świateł wykonanych w technologii LED, podkreślających nowoczesny i dynamiczny charakter pojazdu.

W wykonanej z dbałością o detale kabinie pasażerskiej uwagę zwraca m.in. koło kierownicy o mniejszej średnicy, której wygląd ma dodatkowo podkreślać zwrotność samochodu i spotęgować doznania z jazdy.

Umieszczone wysoko zegary umożliwiają odczyt danych o pojeździe bez konieczności odrywania wzroku od drogi, a nowatorska konsola środkowa oraz duży ekran dotykowy o przekątnej 9,7” poprawiają intuicyjność obsługi.

Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego możliwe było skupienie wielu funkcji w jednym miejscu, co znacznie upraszcza kontrolowanie pojazdu. Ponadto pozwoliło to konstruktorom na stworzenie prostej i czystej stylistycznie deski rozdzielczej o niewielkiej liczbie przycisków i przełączników.

Znakomitym przykładem tego podejścia, gdzie czystość formy odzwierciedla technologiczne zaawansowanie, jest pokrętło regulacji siły głosu niemal żywcem wzięte z ekskluzywnego domowego zestawu audio.    

Nowy Peugeot 308 produkowany będzie we francuskim Sochaux, natomiast fabryki w Tremery i Douvrin będą dostarczać jednostki napędowe.

Światowa premiera nowego Peugeot 308 nastąpi podczas wystawy motoryzacyjnej IAA Frankfurt 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama