/  /  /  /  / 5 gwiazdek Euro NCAP dla Peugeot 208
Peugeot 208

Peugeot 208

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena41 700 zł - 87 600 zł (aktualizacja: 2017-04-03)
Emisja CO290 g/km - 125 g/km
Żużycie paliwa3,5 L/100km - 5,4 L/100km
 

5 gwiazdek Euro NCAP dla Peugeot 208

Peugeot|
null
© Peugeot
null

Głównym założeniem projektu Peugeot 208 było stworzenie kompaktowego, komfortowego i ekonomicznego samochodu odznaczającego się dobrymi właściwościami jezdnymi. Połączenie wszystkich tych cech nie jest łatwe, jednak w przypadku 208 cel został osiągnięty.

Niewielki na zewnątrz, większy w środku, Peugeot 208 jest praktyczny w codziennej eksploatacji, szczególnie w mieście, a dodatkowo zapewnia pasażerom wysoki komfort podróżowania. Kolejną zaletą modelu jest jego nowatorska architektura: 208 jest lżejszy średnio o 110 kg od modelu 207, co pozwala osiągnąć doskonałą wydajność paliwową i ekologiczną.

Niższa waga to nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale również wyższe bezpieczeństwo pojazdu. Każdy kilogram odjęty z masy nadwozia oznacza, iż w razie wypadku konstrukcja bezpieczeństwa będzie musiała rozproszyć odpowiednio mniejszą energię.

W tym roku niezależna organizacja Euro NCAP wprowadziła nowy schemat testów bezpieczeństwa, co utrudniło zdobycie najwyższej oceny.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Pomimo zaostrzonych kryteriów, Peugeot 208 został pierwszym samochodem w segmencie, który uzyskał maksymalną notę pięciu gwiazdek. Już w bazowej wersji Access samochód został standardowo wyposażony w ABS, ESP, sześć poduszek powietrznych, mocowania fotelika dziecięcego Isofix na tylnych siedzeniach, ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapiętych pasach bezpieczeństwa z przodu, łamaną kolumnę kierownicy i inne elementy z zakresu bezpieczeństwa. Ochronę pasażerów zapewnia również struktura nadwozia obejmująca aluminiowe belki absorbujące energię zderzenia oraz panele wykonane ze stali o wysokiej i ultra wysokiej wytrzymałości.

Peugeot 208 oferta modelowa z cennikiem

Wyniki uzyskane w testach Euro NCAP są najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, jaki oferuje model 208. Dodatkowo, na bezpieczeństwo prowadzenia wpływa przeprojektowana pozycja za kierownicą, skupiona wokół elementów odgrywających najważniejszą rolę podczas jazdy.

Dzięki uniesieniu panelu wskaźników i przesunięciu wyświetlacza bliżej prowadzącego, konstruktorzy zminimalizowali czas potrzebny na skupienie wzroku na wskazaniach przyrządów. Co więcej, mniejsza kierownica pozwala uzyskać większą zwrotność, oferując jednocześnie kierowcy nową jakość prowadzenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama