/  /  /  /  / Majowa sprzedaż Renault we Francji
Peugeot 207

Peugeot 207

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Majowa sprzedaż Renault we Francji

Renault|
null
© Renault
null

W kwietniu Renault Twingo było na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych modeli nowych aut sprzedawanych na rynku francuskim. W maju nie udało się powtórzyć tego wyniku, jednak 7 400 rejestracji wystarczyło, aby zostać liderem segmentu A.

Autor: Rafał Żaglewski

W kwietniu Renault Twingo było na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych modeli nowych aut na rynku francuskim, uzyskując ponad 10 tys. rejestracji. W maju nie udało się niestety powtórzyć tego wyniku, jednak 7,4 tys. rejestracji (+26,5% rok do roku) wystarczyło, aby zostać liderem segmentu A.

Rejestracje modelu Clio (II oraz III) podskoczyły m.in. dzięki kwietniowej premierze wersji po face-liftingu, osiągając poziom łącznie około 11,5 tys. egzemplarzy. Tylko niewiele więcej sztuk sprzedał majowy lider sprzedaży nowych aut nad Sekwaną, a mianowicie Peugeot 207.

Na gamę Renault Megane przypadło w maju łącznie 12,8 tys. rejestracji (w kwietniu zebrano około 7 tys. zamówień na nowego Grand Scenic).

Nowościami w gamie Renault na czerwiec są nowy Scenic oraz nowe Megane kombi.

W sumie liczba nowych aut osobowych marki Renault zarejestrowanych we Francji wyniosła w maju 40 760 egzemplarzy (-4,1%), natomiast narastająco od początku bieżącego roku jest to 191 272 sztuk (-5,3%).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wynikach sprzedaży marki Dacia, która w maju uzyskała we Francji 3 313 rejestracji i wzrost o 42,1%. Na popularny model Sandero przypadło z tego ponad 1,7 tys. egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama