/  /  /  /  / Crossover Peugeot 2008 jeździ po śniegu w środku lata
Peugeot 207

Peugeot 207 R

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Crossover Peugeot 2008 jeździ po śniegu w środku lata

null
© Peugeot
nullnull

Francuska marka zdecydowała się niedawno na niecodzienną formę prezentacji modelu Peugeot 2008 dla dziennikarzy w Wielkiej Brytanii. Aby w pełni zademonstrować możliwości tego auta, postanowiono wykorzystać stok narciarski pod dachem!

W pierwszej części prezentacji zaproszeni dziennikarze i przedstawiciele mediów mieli za zadanie wjechać na stok modelem Peugeot 2008, który nie miał systemu poprawiającego trakcję Grip Control. Śmiałkowie mieli trudności, aby pokonać więcej niż kilka metrów po mocno ubitym śniegu.

Następnie tą samą próbę potworzono z 2008-ką wyposażoną w układ Grip Control oraz opony błoto/śnieg (Mud & Snow). Efekt był zaskakujący: tym razem Peugeot wjechał prosto na samą górę. Pomyślnie wypadł również test nagłego hamowania samochodem podczas zjazdu w dół.

Cennik Peugeot 2008

Opatentowany przez Grupę PSA system Grip Control optymalizuje trakcję w warunkach ograniczonej przyczepności. Bardzo pomocny okazuje się również 16-centymetrowy prześwit, zaawansowany układ kontroli trakcji oraz opony M+S, które montuje się na przykuwających uwagę swoim stylem obręczach.

Funkcjonalny i wszechstronny system Grip Control dostosowuje charakterystykę pracy do warunków drogowych, oddziałując na koła przedniej osi, dzięki czemu kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem.

Nowości rynkowe marki Peugeot 2013/2014 w Polsce

Przy pomocy pokrętła na konsoli środkowej kierujący może w każdej chwili przejść z trybu standardowego do opcji Śnieg, Błoto, Piasek, ESP Off lub ESP Standard.

W polskiej gamie modelowej Peugeot 2008 pakiet Grip Control nie jest dostępny dla silnika benzynowego 1.2 VTi 82 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Peugeot 207