/  /  /  /  / ADAC docenia jakość Peugeot
Peugeot 207

Peugeot 207 R

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

ADAC docenia jakość Peugeot

Peugeot|
null
© Peugeot
null

ADAC opublikował coroczny bilans awaryjności samochodów. Dane za rok 2010, opierające się na analizie 4,25 mln przeprowadzonych w zeszłym roku interwencji drogowych wśród kierowców należących do niemieckiego klubu, potwierdzają wysoki poziom niezawodności modeli Peugeot.

Wśród aktualnie sprzedawanych na rynku niemieckim pojazdów, tych uwzględnionych w raporcie ADAC w zależności od wielkości parku samochodowego w Niemczech w 2010, modele samochodów produkowanych przez Peugeot cieszą się dużym uznaniem.

Tutaj znaleźć można bliższe informacje na temat raportu awaryjności ADAC 2010.

Modele 107, 207 i 308 zdobyły miejsce na podium w swoich kategoriach. Niedawno wylansowane modele 3008 i 5008 nie osiągnęły jeszcze w 2010 wystarczająco dużej ilości egzemplarzy, pozwalającej na uwzględnienie ich w badaniach ADAC.

Model 207 znajduje się na drugim miejscu (spośród 23), i na pierwszym wśród samochodów importowanych, w kategorii samochodów „kompaktowych”. Stowarzyszenie ADAC przyznało w 2010 roku, czwarty raz z rzędu, modelowi 207 maksymalną notę „++”.

W klasie samochodów średnich i mniejszych, model 308 zajął trzecie miejsce na podium w 2010 roku, wśród 29 uwzględnionych przez ADAC modeli. Pierwszy wśród samochodów importowanych, model ten jest jedynym nie-niemieckim, który znalazł się w pierwszej piątce. Model 308, który w statystykach awarii ADAC uwzględniany jest od 2008 roku, otrzymał po raz drugi z rzędu, notę „++”.

Peugeot 107 nie odstaje od grupy, zajmując trzecie miejsce (wśród 13 innych modeli) w kategorii super-kompaktów.

Dzięki powyższemu, firma Peugeot jest jedyną marką, wśród marek importowanych, która zdobyła trzy miejsca na podium w statystykach niezawodności opracowanych przez ADAC 2010.

Statystyki awarii opracowane przez ADAC uwzględniają wszystkie incydenty natury technicznej powodujące unieruchomienie pojazdu. Dzięki 17 mln członków przynależących do automobilklubu, analizy i statystki ADAC opierają się na wyjątkowej na skalę europejską bazie danych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Peugeot 207