/  /  /  /  / PSA Peugeot Citroen musi oszczędzać
Peugeot 107

Peugeot 107

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

PSA Peugeot Citroen musi oszczędzać

PSA|
null
© PSA
null

Dyrekcja PSA Peugeot Citroen poinformowała wczoraj o ważnych zmianach reorganizacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w zakładach produkcyjnych grupy na terenie Francji. Zgodnie z planem, w roku 2014 zostanie zamknięta fabryka w Aulnay pod Paryżem.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pogłębiający się kryzys na europejskim rynku motoryzacyjnym i wyraźna nadwyżka mocy produkcyjnych zmuszają kierownictwo PSA Peugeot Citroen do podjęcia stanowczych, choć bolesnych działań reorganizacyjnych. W roku 2014 zostanie zamknięta fabryka koncernu w Aulnay pod Paryżem, w której wytwarzane są obecnie egzemplarze Citroena C3.

Aktualnie w fabryce tej zatrudnionych jest około 3 000 osób.

Plan przewiduje, że część z tych pracowników zostanie przeniesionych do zakładów Poissy, które staną się niejako centrum produkcji samochodów małych dla całej grupy. Z Poissy trafiają na rynek egzemplarze modeli Peugeot 208 oraz Citroen C3 i DS3.

Obecnie żadna z dwóch wymienionych fabryk nie wykorzystuje w pełni swoich mocy produkcyjnych.

Redukcja zatrudnienia o około 1 400 etatów obejmie również zakłady PSA Peugeot Citroen w Rennes, gdzie powstają egzemplarze Peugeot 508 oraz Citroen C5 i C6.

Ponadto koncern planuje zredukować we Francji liczbę pracowników nie związanych bezpośrednio z produkcją o około 3 600 etatów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Peugeot 107