/  /  /  /  / Odmłodzona Toyota Aygo
Peugeot 107

Peugeot 107

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Odmłodzona Toyota Aygo

TPCA| Toyota|
null
© Toyota
nullnullnull

Toyota Aygo to najpopularniejsze auto spośród trójki siostrzanych modeli wytwarzanych przez spółkę Toyota Peugeot Citroen Automobile w czeskim Kolinie. Podczas wystawy branżowej w Bolonii (5-14 grudnia) szerokiej publiczności zaprezentuje się samochód japońskiej marki po lekkim zmianach modernizacyjnych.

Toyota Aygo to najpopularniejsze auto spośród trójki siostrzanych modeli wytwarzanych przez spółkę Toyota Peugeot Citroen Automobile w czeskim Kolinie. Oto łączna liczba samochodów wyprodukowanych przez TPCA w ubiegłym roku (308 478 sztuk), z czego:
- Toyota Aygo: 105 276 sztuk
- Peugeot 107: 104 466 sztuk
- Citroen C1: 98 736 sztuk

Podczas wystawy branżowej w Bolonii (5-14 grudnia) szerokiej publiczności zaprezentuje się samochód japońskiej marki poddany lekkim zmianom modernizacyjnym (głównie przednia część nadwozia), które mają nadać Aygo bardziej sportowy wygląd.

Co ciekawe, odmłodzone Aygo jest elementem szeroko zakrojonej ofensywy produktowej Toyoty, która w nadchodzącym roku wprowadzi na rynek łącznie aż 13 nowych modeli. Wśród nich znajdzie się m.in. sympatyczne iQ, które stanie się najmniejszym wymiarowo pojazdem w gamie japońskiego koncernu.

Kilka tygodni temu przedstawiciele spółki TPCA zapowiedzieli zwiększenie w przyszłym roku mocy produkcyjnych o 20 tys. sztuk do 340 tys. egzemplarzy. Tymczasem branża motoryzacyjna jako całość stoi w obliczu poważnego spadku sprzedaży, spowodowanego światowym kryzysem finansowym.

W tym roku czeskie zakłady będą w stanie wyprodukować 320 tys. pojazdów. W przyszłym roku liczba ta jeszcze się zwiększy wraz z oddaniem do użytku zmodernizowanych linii montażowych, które w czerwcu zaczną pracować na pełnych obrotach.

Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama