/  /  / 107
Peugeot 107

Peugeot 107

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
nullnullnullnullnullnullnullnull
Peugeot 107 zadebiutował w dynamicznie rozwijającym się segmencie A w 2005 roku, obalając stereotypowe przekonanie, że mały samochód musi być ciasny i niewygodny. Dzięki przestronności, niezawodności i korzystnemu stosunkowi wartości do ceny model ten szybko zyskał popularność. Pojazd poddany został już 2 liftingom - w 2008 i w 2012 roku.

Wersja po 2-gim face liftingu trafiła na polski rynek w pierwszym kwartale 2012 roku. Zmodernizowany model zwraca uwagę wyrazistym designem, ma przeprojektowane wnętrze w nowych wersjach kolorystycznych, wyższy komfort jazdy i lepsze wyciszenie kabiny oraz szersze możliwości komunikacji z przenośnymi urządzeniami audio. Samochód najłatwiej jest poznać po przeprojektowanym wyglądzie maski oraz światłom diodowym do jazdy dziennej. Gama siedmiu dostępnych do tej pory kolorów nadwozia powiększyła się o nowoczesny śliwkowy (Plum), a wnętrze zyskało nową kolorystykę Mistral oraz ciemnoszarą tapicerkę Manhattan.

W Polsce Peugeot 107 po face-liftingu jest dostępna z wypróbowanym i docenionym w branży silnikiem trzycylindrowym 1.0, który rozwija moc 68 KM. Dzięki modyfikacjom średnia emisja CO2 została w wersji z przekładnią manualną 5-biegową zredukowana do 99 g/km, a średnie zużycie paliwa to 4,3 l/100 km. Za dopłatą można wyposażyć pojazd z pięciostopniową zautomatyzowana skrzynię biegów "Two-tronic".

Peugeot 107 oraz siostrzane modele Citroen C1 i Toyota Aygo wytwarzane są w czeskich zakładach TPCA od roku 2005.

 

107 najczęściej porównywany z

Fiat 500
Fiat 500
Fiat Panda
Fiat Panda
Ford Fiesta
Ford Fiesta
Peugeot 208
Peugeot 208
SEAT Mii
SEAT Mii
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Reklama