/  /  /  /  / 200-konny zastrzyk mocy dla Zafiry Tourer. Cena to...
Opel Zafira Tourer

Opel Zafira Tourer

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena78 450 zł - 114 550 zł (aktualizacja: 2017-07-12)
Emisja CO2125 g/km - 182 g/km
Żużycie paliwa4,7 L/100km - 7,9 L/100km
 

200-konny zastrzyk mocy dla Zafiry Tourer. Cena to...

Opel|
null
© Opel
null

Zafira Tourer 1.6 SIDI Turbo, wyposażona w silnik o mocy 200 KM, to według producenta najmocniejszy kompaktowy samochód jednobryłowy na rynku. Swoją moc zawdzięcza wysoko wydajnej wersji średniej wielkości silników benzynowych Opla z wtryskiem bezpośrednim.

Nowa jednostka 1.6 SIDI Turbo wyróżnia się nie tylko mocą, ale także maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm (po włączeniu funkcji overboost), osiąganym w zakresie od 1700 do 4700 obr./min. To o 20% więcej niż najbliższa konkurencja w segmencie kompaktowych samochodów jednobryłowych.

Wspomniany moment obrotowy przy niskich obrotach zapewnia dynamiczne przyspieszenie i wyjątkową elastyczność. Płynna praca i bardzo niski poziom hałasu oraz drgań to kolejne mocne strony zaawansowanych silników Opla nowej generacji.

Wyposażona w nową jednostkę napędową 1.6 SIDI Turbo 200 KM Zafira Tourer osiąga sprint od 0 do 100 km/h w ciągu 8,9 sekundy. Co godne podkreślenia, kierowca przyspiesza na piątym biegu od 80 do 120 km/h w zaledwie 8,3 sekundy.

Prędkość maksymalna auta wynosi 225 km/h, a zużycie paliwa w cyklu łączonym to według danych cytowanych przez producenta około 7 l/100 km przy emisji 164 gramów CO2/km.

Ceny Zafiry Tourer 1.6 SIDI Turbo 200 KM

Wysoko wydajna wersja silnika 1.6 SIDI Turbo to czwarta jednostka napędowa wprowadzona w Zafirze Tourer w ciągu 12 miesięcy. Uzupełnia ona ofertę Opla jako najmocniejszy członek rodziny.

Silnik 1.6 SIDI Turbo oferowany jest z 6-przekładniową manualną skrzynią biegów charakteryzującą się płynną zmianą przełożeń przy minimalnym wysiłku. Połączenie nowego wydajnego silnika i płynniejszej, dynamiczniejszej skrzyni biegów wzmacnia odbiór Zafiry jako wygodnego kompaktowego "salonu na kołach".

W modelu z silnikiem o mocy 200 KM zastosowano także zaawansowaną technologię tłumienia drgań zawieszenia FlexRide, jak również nowoczesne układy wspomagające takie jak przednia kamera Opel Eye, układ ostrzegający o przeszkodach w martwym polu Side Blind Spot Alert i kamera cofania.

Panoramiczna szyba przednia i okno dachowe to kolejne elementy, które powinien docenić nie tylko kierowca Zafiry Tourer, ale również i sami pasażerowie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Zafira Tourer