/  /  /  /  / Opel szykuje nowy SUV
Opel Zafira

Opel Zafira II

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Opel szykuje nowy SUV

Samar.pl|(2011-08-22 09:48)
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnull

Marka Opel kończy prace nad nowym modelem należącym do szeroko pojętego segmentu SUV. Samochód ma oficjalnie ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku jako konkurent m.in. dla niezwykle popularnego Nissana Qashqai.

Zaledwie kilka dni temu marka Opel przedstawiła bliższe informacje na temat ekspozycji, jaka szykowana jest przez koncern w związku z wrześniowymi targami motoryzacyjnymi we Frankfurcie (patrz tutaj).

Tymczasem z wiarygodnych źródeł można dowiedzieć się już co nieco na temat kolejnych nowości, nad którymi pracuje spółka z Russelsheim. Otóż w przyszłym roku po raz pierwszy ma zostać zaprezentowany nowy SUV, pozycjonowany jako konkurent m.in. dla Nissana Qashqai. Samochód ma być dostępny w wersji na jedną oś oraz jako 4x4, wykorzystując zmodyfikowaną platformę konstrukcyjną z Corsy.

W internecie znaleźć można niezłej jakości zdjęcia szpiegowskie, które prezentują zakamuflowane egzemplarze prototypowe odbywające testy drogowe, a nawet takie ciekawe wizualizacje komputerowe, które powinny być bliskie ostatecznej wersji produkcyjnej.

W branży motoryzacyjnej coraz głośniej jest również o nowym autku miejskim Opla. Projekt Junior/Allegra, bo o nim nowa, ma być produkowany w niemieckich zakładach Eisenach, poczynając od roku 2013. Pomimo niewielkich rozmiarów ma być to auto adresowane raczej do zamożniejszych klientów, którzy cenią sobie elementy nowoczesnego wyposażenia (np. z zakresu rozrywki oraz łączności internetowej). Dlatego też niemiecki koncern opisuje ten projekt również jako „iPad na kołach”.

Opel szykuje też opracowanego już własnymi siłami następcę dla modelu Agila.  Spodziewany debiut tego produktu to rok 2014.

Obok lansowanego z myślą o wystawie we Frankfurcie modelu Astra GTC (*), w przyszłym roku powinniśmy też poznać wersję Astra sedan (*). Jakby tego było mało, niemiecki koncern ma jeszcze w planie debiut nowego kabrioletu (*), który będzie oparty na zmodyfikowanej architekturze samochodów kompaktowych firmy Opel. Wspomniany kabriolet pojawi się na rynku w 2013 roku.

* modele te mają powstawać w zakładach koncernu w Gliwicach

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama