/  /  /  / Udoskonalony Opel Movano
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Udoskonalony Opel Movano

Opel|
null
© Opel
null

Opel Movano z systemem Start/Stop jest teraz jeszcze bardziej oszczędny i, co za tym idzie, tańszy w eksploatacji. System Start/Stop jest teraz dostępny w furgonach z silnikami 2.3 CDTI 100 KM i 125 KM, które współpracują z manualną skrzynią biegów.

Pomaga on zredukować zużycie paliwa i poziom emisji CO2 nawet o 8% w porównaniu do tych samych modeli bez systemu Start/Stop. Na przykład Movano Kombi o standardowej długości i wysokości nadwozia zużywa według danych fabrycznych tylko około 6,7 l/100 km (średnia emisja dwutlenku węgla wynosi 176 g/km CO2).

"Po wzbogaceniu oferty Movano o system Start/Stop modele te są teraz jeszcze bardziej atrakcyjne dla nabywców instytucjonalnych - podkreśla Duncan Aldred, pełniący obowiązki wiceprezesa Opla ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. "Koszty eksploatacji i wpływ na środowisko to dla klientów flotowych kluczowe czynniki decydujące o zakupie. Dlatego, aby lepiej sprostać ich oczekiwaniom, nieustannie udoskonalamy ofertę modeli Movano".

Kolejną nowością w ofercie modeli Movano jest zwiększona o 15% dopuszczalna masa całkowita holowanych przyczep. Obecnie dla Movano z napędem na tylną oś w wersjach nadwozia furgon i platforma, z podwójną kabiną, wzrosła ona z 3 do 3,5 tony.

Nowym udogodnieniem, które podwyższa komfort eksploatacji Movano i ułatwia dostęp do przedziału ładunkowego, jest pneumatyczne zawieszenie. Jest ono dostępne dla wszystkich wersji nadwozia furgon i platforma o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony i napędem na przednią oś.

Sterowane zdalnie, za pomocą pilota, pneumatyczne zawieszenie umożliwia podniesienie nadwozia o 7 cm w stosunku do ustawienia standardowego lub jego obniżenie o 20 cm. Dzięki tej funkcji załadunek i rozładunek auta jest wygodniejszy.

Klienci, dla których najważniejsze są niskie koszty eksploatacji, mogą rozważyć zakup nowego, częściowo przeszklonego modelu Kombi. Jest on homologowany jako auto osobowe, tak więc pozwala na dodatkowe oszczędności związane z niższymi kosztami ubezpieczenia.

Alternatywnie klienci mogą wybrać w pełni oszkloną wersję, która również posiada homologację samochodu osobowego.

Opel Movano oferuje innowacyjne technologie, wysoką funkcjonalność i dodatkowe oszczędności. Jego kabina wyłożona jest wysokiej jakości, odpornymi na zużycie materiałami, zapewnia idealną widoczność we wszystkich kierunkach oraz ma wiele praktycznych schowków.

Wyposażona jest w wygodne fotele z możliwością regulacji ustawień w wielu kierunkach oraz kolumnę kierownicy z regulacją wysokości, co pozwala każdemu kierowcy na zajęcie optymalnej pozycji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama