/  /  /  / Produkcja Opla Mokki w Europie ruszy od 2014
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Produkcja Opla Mokki w Europie ruszy od 2014

Opel|
null
© Opel
null

Wysoki poziom globalnego popytu na miejskie SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu Opla w Saragossie, gdzie już od przyszłego roku będzie produkowana Mokka.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Opel Mokka będzie produkowany w Europie. W drugiej połowie przyszłego roku fabryka GM w Saragossie (Hiszpania) rozpocznie produkcję tego cieszącego się ogromną popularnością modelu.

Zarządy GM i Opla wspólnie podjęły tę decyzję ze względu na ogromne zapotrzebowanie na pojazdy tego typu w Europie. Jednocześnie zwiększy się produkcja Mokki w fabryce w koreańskim Bupyeong, do tej pory będącej jedynym dostawcą tego auta do salonów sprzedaży.

W początkowej fazie firma zainwestuje w zakład w Saragossie około 80 mln USD. Decyzja o uruchomieniu produkcji Mokki w Europie pomoże utrzymać 5 800 miejsc pracy w hiszpańskiej fabryce Opla, która produkuje obecnie modele Corsa i Meriva.

Mokka cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili pojawienia się na rynku latem ubiegłego roku. Ten miejski SUV zyskał uznanie nie tylko ekspertów, lecz także klientów (Mokka jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się SUV-ów na kilku rynkach europejskich).

Początkowo nowa produkcja będzie oparta na systemie montażu CKD (Completely Knocked Down), który polega na budowie auta od podstaw, a na linię montażową trafią części z Korei.

Planowana jest jednak stopniowa rozbudowa zakładu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama