/  /  /  / Oto nowy prezes zarządu Opel Adam AG
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto nowy prezes zarządu Opel Adam AG

Opel|
null
null

31 stycznia bieżącego roku Karl-Thomas Neumann został przez radę nadzorczą mianowany prezesem zarządu Adam Opel AG. Menadżer oficjalne pełnienie funkcji rozpocznie od 1 marca.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ponadto, Neumann został powołany przez General Motors na stanowisko prezesa GM na Europę oraz wiceprezesa GM. Zasili również grono członków rady wykonawczej GM, gdzie ma odegrać kluczową rolę w dążeniu GM do osiągnięcia pozycji lidera.

Zanim dołączył do General Motors, do sierpnia 2012 roku Neumann pełnił funkcję dyrektora generalnego i wiceprezesa Volkswagen Group China. Z Grupą Volkswagen był związany od 1999 roku, gdzie pełnił liczne funkcje menedżerskie, między innymi kierował grupą badawczą i był dyrektorem ds. strategii elektronicznych.

W latach 2004-2009 menadżer był również członkiem rady wykonawczej Continental AG, której przez rok przewodniczył.

Karl-Thomas Neumann jest absolwentem wydziału elektroniki Uniwersytetu w Dortmundzie, gdzie uzyskał również tytuł doktora. Karierę rozpoczynał jako badacz w Fraunhofer Society, jednej z czterech niemieckich pozauniwersyteckich organizacji prowadzących projekty badawcze dla różnych sektorów.

Neumann powiedział: "Jestem zaszczycony, że mogę stanąć na czele firmy o tak bogatej historii i tak mocnym portfolio. Wiem, że to duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że wraz z kadrą kierowniczą i pracownikami uda nam się wprowadzić zmiany na lepsze".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama