/  /  /  / Opel zapowiada kolejne inwestycje na Węgrzech
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel zapowiada kolejne inwestycje na Węgrzech

Opel|
null
© Opel
null

Adam Opel AG zapowiada realizację inwestycji o łącznej wartości około 130 mln EUR, które pozwolą na rozbudowę i zwiększenie produkcji silników samochodowych w fabryce Szentgotthard na Węgrzech.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Informację podano do wiadomości niedługo po rozpoczęciu produkcji seryjnej nowej generacji silnika czterocylindrowego SIDI Ecotec Turbo o pojemności 1,6 litra.

Dzięki nowym inwestycjom moce fabryki silników na Węgrzech zostaną zwiększone o 100 000 egzemplarzy rocznie do łącznie 600 000 sztuk.

Koncern z Russelsheim zapowiada, że do 2016 roku do oferty całej marki mają zostać wprowadzone łącznie 23 nowe modele samochodów oraz 13 nowych jednostek napędowych.

Na Węgrzech powstawać będą silniki benzynowe o małej i średniej pojemności skokowej, a także rodzina jednostek średniej wielkości zasilanych olejem napędowym. Producent zapowiada, że konstrukcje już teraz spełniać będą wymagania przyszłej normy Euro 6.

Szacuje się, że wartość inwestycji zrealizowanych przez firmę Opel na Węgrzech wynosi od roku 1991 łącznie około 1,4 mld EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama