/  /  /  / Opel zakończy produkcję samochodów w Bochum
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel zakończy produkcję samochodów w Bochum

Opel|
null
© Opel
null

Jak poinformowała dziś dyrekcja firmy Adam Opel AG, wraz z zakończeniem cyklu modelowego Opla Zafiry obecnej generacji nastąpi przerwanie produkcji samochodów w fabryce Bochum. Nastąpi to zapewne w roku 2016.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu koncern wydał komunikat informujący, że z powodu kurczącego się rynku samochodowego w Europie oraz zjawiska nadprodukcji w sektorze następca modelu Opel Zafira obecnej generacji nie zostanie wdrożony do produkcji w zakładach Bochum. Mimo usilnych starań sytuacja ta nie może zostać zmieniona.

Według dzisiejszego komunikatu, Opel zamierza natomiast utrzymać działające w Bochum centrum dystrybucyjne, które może nawet zostać rozbudowane. Dodatkowo, nie jest wykluczone, że Bochum otrzyma w przyszłości nowe zamówienia związane z produkcją komponentów dla motoryzacji.

Według ostatnich danych, w niemieckiej fabryce pracuje około 3 100 osób. W roku ubiegłym zakład w Bochum opuściło łącznie nieco ponad 130 000 samochodów.

Zakład Opla w niemieckim Bochum wytwarza samochody od roku 1962.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama