/  /  /  / Opel otwiera nową fabrykę silników na Węgrzech
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel otwiera nową fabrykę silników na Węgrzech

Opel|
null
© Opel
null

W obecności wielu wysokich rangą zaproszonych gości firma Opel AG dokonała oficjalnego otwarcia nowej fabryki silników na Węgrzech. Obiekt rozbudowano kosztem około 500 mln EUR.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Po osiągnięciu pełnych mocy fabryka w węgierskim Szentgotthard będzie w stanie wytwarzać do 500 000 silników rocznie. Załoga liczyć będzie ponad 800 pracowników.

Pierwsze silniki benzynowe 1.6 z nowej rodziny SIDI Ecotec, które już teraz spełniają wyśrubowane normy emisji Euro VI, trafią pod maskę modeli z gamy Astry, poczynając od nowej wersji sedan.

Na początku lat 90-tych Opel został pierwszym międzynarodowym koncernem motoryzacyjnym, który rozpoczął inwestycje na Węgrzech i uruchomił tam produkcję samochodów osobowych.

W ciągu ostatnich 20 lat w Szentgotthard wyprodukowano łącznie ponad 7 mln silników.

Produkcja seryjna nowej generacji silników w Szentgotthard ruszy jeszcze przed końcem bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama