/  /  /  / Opel i Borussia Dortmund znów w Lidze Mistrzów
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel i Borussia Dortmund znów w Lidze Mistrzów

Opel|
null
© Opel
nullnull

Borussia Dortmund to aktualny mistrz ligi niemieckiej. Piłkarze tego klubu wezmą udział w kolejnej edycji rozgrywek w elitarnej Lidze Mistrzów, a ich sponsorem została marka Opel.

Borussia Dortmund, dobrze znana polskim kibicom za sprawą występów takich piłkarzy jak Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek, po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł mistrza Niemiec, po pasjonującej walce wygrywając rywalizację o to cenne trofeum z FC Bayern Monachium.

W ramach podpisanej niedawno umowy nowym sponsorem z Borussii Dortmund zostanie marka Opel, która do dyspozycji przekaże zawodnikom oraz przedstawicielom klubu wybrane modele ze swojej gamy.

Ponadto, ambasadorem marki Opel został Jurgen Klopp, czyli trener drużyny BVB Borussia Dortmund.

Od sezonu 2012/2013 firma Opel będzie też sponsorem takich niemieckich drużyn piłkarskich jak Fortuna Dusseldorf, Bayer 04 Leverkusen, SC Freiburg oraz FSV Mainz 05.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama