/  /  /  / Oficjalne rozpoczęcie produkcji Opla Cascady w Gliwicach
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oficjalne rozpoczęcie produkcji Opla Cascady w Gliwicach

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnull

To wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla: dziś pierwszy egzemplarz kabrioletu Cascada opuszcza taśmę montażową. Numerem jeden jest Cascada w kolorze białym Seashell, wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy 1,6 litra. Cascada będzie miała światową premierę podczas marcowej wystawy w Genewie.

Wielu specjalnych gości świętowało oficjalne rozpoczęcie produkcji. „To naprawdę wyjątkowy dzień nie tylko dla fabryki w Gliwicach, lecz także dla Opla. Cascada jest kolejnym elementem naszej kampanii produktowej. Po modelach Adam i Mokka przyszła kolej na Cascadę: dzięki niej możemy dotrzeć do klientów w tych segmentach, w których do tej pory byliśmy nieobecni - mówi Steve Girsky, prezes rady nadzorczej, wiceprezes GM oraz prezes GM Europe.

"Gliwice to miasto o bogatej tradycji w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Fakt, że kolejny model Opla będzie tu produkowany, ponownie każe zwrócić uwagę na wysiłek regionu i samej fabryki - podkreśla Wicepremier Janusz Piechociński, gość honorowy.

Opel Cascada. Nowy kabriolet z Polski

Od rozpoczęcia działalności w 1996 roku zakład produkcyjny w Gliwicach jest stałym elementem strategii rynkowej Grupy GM. Cascada to już szósty model Opla budowany przez polskich pracowników w fabryce o najnowocześniejszej infrastrukturze i najwyższych standardach w zakresie jakości.

"Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji pierwszego kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią. Świętujemy zatem wyjątkowy dzień - dodaje Andrzej Korpak, dyrektor zakładu w Gliwicach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama