/  /  /  / Nowy SUV na horyzoncie
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy SUV na horyzoncie

Opel Antara
© Opel
Opel Antara

Informacja, że marka Opel szykuje nowy model typu SUV, znana jest w branży motoryzacyjnej już od jakiegoś czasu. Nowością jest natomiast fakt, że samochód ten w momencie premiery otrzyma prawdopodobnie nazwę Mokka.

Według doniesień prasy niemieckiej, nowy Opel Mokka stanowić ma konkurencję m.in. dla modelu Skoda Yeti. Do skontrowania samochodu postanowiono wykorzystać zmodyfikowaną platformę Corsy.

Przedsmakiem nowego Opla ma być pokaz szykowany już z okazji marcowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie. Premiera rynkowa oczekiwana jest natomiast pod koniec bieżącego roku.

Opel Mokka oferować ma standardowo napęd na przednie koła. Wersja 4x4 będzie natomiast wymagać dopłaty.

Większym modelem typu SUV, który oferuje aktualnie swoim klientom marka Opel, jest Antara. Kilka miesięcy temu w gamie pojawił się samochód po zmianach modernizacyjnych. Równocześnie odświeżono siostrzany model Antary (Chevrolet Captiva).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama