/  /  /  / Nowy Opel Adam na start
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Opel Adam na start

Opel|
null
© Opel
null

10 stycznia w zakładach Eisenach wystartowała oficjalnie produkcja modelu Opel Adam, którym niemiecka marka debiutuje w nowym dla siebie segmencie A-premium.

Opel Adam oficjalnie ujrzał światło dzienne podczas jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu. W najbliższym czasie powinny zostać opublikowane ceny obowiązujące na to auto na rynku polskim.

Zakłady w Eisenach, które wytwarzają ponadto egzemplarze Opla Corsy, zmodernizowano i rozbudowano w związku z uruchomieniem produkcji modelu Adam łącznym kosztem około 190 mln EUR.

Do tej pory Opel zebrał od klientów w Europie ponad 16 000 zamówień na model Adam.

Model Adam wyróżnia się bogatą gamą kolorów, poziomów wyposażenia i detali wystroju wnętrza. Jak podkreśla koncern, nigdy wcześniej samochód z tego segmentu nie miał tak dużych możliwości personalizacji.

Opel podkreśla, że Adam to jedyne auto z omawianego segmentu rynku wytwarzane na terenie Niemiec.

Projekt Adam to nie koniec ofensywy Opla realizowanej nakładem wielu miliardów euro. W pierwszej połowie roku do salonów trafi nowy model, czyli elegancki kabriolet Cascada, produkowany w Gliwicach (PATRZ TUTAJ). W latach 2012-2016 koncern wprowadzi na rynek łącznie 23 nowe pojazdy i 13 silników.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama