/  /  /  / Nowy minivan dzięki kooperacji PSA i GM
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy minivan dzięki kooperacji PSA i GM

PSA/GM|
null
© Citroen
null

PSA Peugeot Citroen i General Motors poinformowały, że w ramach zawartego sojuszu uruchomią produkcję nowego minivana z segmentu B dla obydwu koncernów. Auta będą wytarzane w zakładach GM Espana w Saragossie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, jednym z projektów sojuszu jest opracowanie minivana z segmentu B nowej generacji, opartego na platformie Grupy PSA. Program ten stanowi jeden z trzech celów aliansu ogłoszonych w grudniu ubiegłego roku.

PSA Peugeot Citroen zajmie się opracowaniem jednostek napędowych dla wszystkich modeli. Z kolei realizacją projektu od strony inżynierskiej pokieruje biuro konstrukcyjne Opla w Ruesselsheim.

Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku pod koniec roku 2016. Produkcja zostanie uruchomiona w zakładach GM w Saragossie.

Sojusz PSA i GM jest oparty na partnerskiej współpracy. Samochody obu koncernów będą znacznie różniły się między sobą i w pełni zachowają charakterystyczne cechy swoich marek.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama