/  /  /  / Nowa Astra sedan i inne premiery Opla w Moskwie
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Astra sedan i inne premiery Opla w Moskwie

Opel|
null
© Opel
nullnullnull

Opel po raz pierwszy organizuje światową premierę swojego samochodu w Rosji. Prezentacja 4-drzwiowego modelu Astra sedan podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Moskwie będzie główną atrakcją marki.

Stoisko Opla jeszcze nigdy nie było tak ogromne. Na moskiewskim pokazie w Hali 14 przestrzeń wystawowa będzie miała aż 1750 m2. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć tu dwie kolejne premiery. Po raz pierwszy zostaną przedstawione publiczności pięciodrzwiowa Astra oraz model Astra Sports Tourer w nowej, świeżej stylistyce.

Ponadto, podczas salonu odbędzie się światowy debiut średniego rozmiaru silników benzynowych nowej generacji.

Dla ponad miliona spodziewanych gości Opel przygotował dwie kolejne premiery. Po raz pierwszy na rosyjskim rynku zostaną zaprezentowane Astra OPC z silnikiem o mocy 280 KM oraz Opel Mokka, czyli pierwszy SUV niemieckiej marki z segmentu B.

"Najnowsza Astra sedan, ze swoją sportową i elegancką sylwetką, wprowadza nowe elementy do segmentu czterodrzwiowych aut kompaktowych - powiedział wiceprezes Opla ds. sprzedaży, marketingu i rynku wtórnego, Alfred E. Rieck.

"Podobnie jak wszystkie Astry, nowy sedan łączy w sobie zaawansowane technologie i  wysoką jakość. Nowy notchback Astry stanowi jeden z najważniejszych elementów naszej oferty, która odgrywa kluczową rolę w strategii rozwoju Opla. To stylowa i przystępna cenowo alternatywa dla wielu czterodrzwiowych sedanów w segmencie średnich samochodów. Dlatego naszym zdaniem ma on duży potencjał: może podbić nie tylko rynek rosyjski, ale również rynki w wielu innych krajach europejskich".

Sedan ten stanowi ważne uzupełnienie linii Astry, która obecnie jest jeszcze bardziej zróżnicowana i oferuje nowe jednostki napędowe i systemy wspomagania kierowcy połączone ze świeżą sportową stylistyką. Elegancka sylwetka, znana jakość Astry oraz wiele atrakcyjnych rozwiązań technologicznych sprawiają, że najnowszy czterodrzwiowy kompaktowy notchback Opla (długość/szerokość/wysokość: 4658/1814/1476 mm) to idealna propozycja dla najbardziej wymagających klientów.

Rozstaw osi (2685 mm) zapewnia dużo przestrzeni we wnętrzu samochodu. Oddzielny bagażnik ma 460 litrów pojemności, czyli o 90 litrów więcej niż w modelu pięciodrzwiowym. Dzięki składanej tylnej kanapie dzielonej w proporcji 60:40 przestrzeń bagażową można dodatkowo powiększyć aż do 1010 litrów.

Odnowiona oferta jednostek napędowych
Opel zapowiedział odświeżenie oferty jednostek napędowych. Pierwszy etap tego planu jest w trakcie realizacji. Trzy zupełnie nowe rodziny silników są już w przygotowaniu. Turbodoładowany czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1598 cc, z centralnym bezpośrednim wtryskiem paliwa i technologią Start/Stop jest pierwszym z nowych silników, które zostaną zaprezentowane podczas premiery w Moskwie.

Nowy silnik SIDI Ecotec (z zapłonem iskrowym i bezpośrednim wtryskiem paliwa) zapewnia wysoki, maksymalny moment obrotowy aż do 300 Nm. Jego produkcja rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Zgodnie z przewidywaniami to właśnie Rosja będzie jednym z największych rynków zbytu.

Rosja jest trzecim co do wielkości rynkiem zbytu Astry, z dużym popytem na kompaktowe sedany
Rosja ma ogromne znaczenie dla Opla, ponieważ jest obecnie drugim w Europie, zaraz po Niemczech rynkiem zbytu. Tylko w ubiegłym roku firma sprzedała tam około 70 000 samochodów. W tym roku, w okresie od stycznia do lipca marka Opel odnotowała wzrost o 29% (ponad dwukrotnie większy od wzrostu rynku).

Według przewidywań Rosja ma szansę stać się głównym europejskim rynkiem, a sprzedaż samochodów wzrośnie tam do 3,4 mln aut już w 2014 roku.

Tak duży potencjał rozwoju wynika z niewielkiej przeciętnej liczby pojazdów na jednego mieszkańca. Na przykład, w Rosji liczba pojazdów przypadająca na 1000 mieszkańców jest o połowę mniejsza niż w Niemczech. Co drugi samochód na rosyjskich drogach liczy więcej niż dziesięć lat.

We wszystkich segmentach ponad 60 procent wszystkich sedanów sprzedanych w Europie zostało kupionych właśnie w Rosji. W ostatnim roku, w segmencie samochodów kompaktowych ponad 51 procent klientów wybrało auto w wersji notchback.

Rosja jest również trzecim pod względem wielkości rynkiem zbytu Astry w Europie, zaraz po Niemczech i Wielkiej Brytanii. Z tego powodu Opel zdecydował się uczcić światową premierę nowych wersji sedan oraz modeli pięciodrzwiowych i Sports Tourer w rodzinie modeli Astra właśnie podczas międzynarodowego salonu w Moskwie.

Astra cieszy się największą popularnością spośród wszystkich modeli Opla w Rosji. W pierwszej połowie bieżącego roku zwiększyła swój udział w segmencie samochodów kompaktowych z 4,4 do 6%.

W Polsce można już składać zamówienia na nową Astrę sedan. Jej cena zaczyna się od 72 950 zł za wersję Business, z silnikiem 1.6 o mocy 115 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama