/  /  /  / Nie tylko Opel czeka na finał Ligi Mistrzów i sukces Borussii Dortmund
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nie tylko Opel czeka na finał Ligi Mistrzów i sukces Borussii Dortmund

Opel|

Już w najbliższą sobotę odbędzie wielki finał Ligi Mistrzów z udziałem Borussii Dortmund. Opel jest jednym z partnerów wspierających ten niemiecki zespół.

Do 2002 r. niemiecki producent motoryzacyjny z Russelsheim był uważany za największego i odnoszącego najbardziej doniosłe sukcesy sponsora sportu, w tym futbolu, w całej Europie. W latach 90-tych wspierał między innymi międzynarodowe federacje piłki nożnej FIFA i UEFA, jak również był partnerem renomowanych klubów takich jak Bayern Monachium, AC Milan czy Paris Saint-Germain.

Obecnie logo z błyskawicą zdobi m.in. koszulki zawodników klubu Galatasaray Istanbul, z którym marka związała się w tym sezonie. Opel jest także partnerem niemieckich zespołów Fortuna Dusseldorf, Bayer Leverkusen, SC Freiburg i FSV Mainz, holenderskiego Feyenoord Rotterdam, z którym współpraca datuje się jeszcze na lata 80-te, a także polskiej drużyny Piast Gliwice.

Już w sobotę rozegrany zostanie finał najnowszej edycji Ligi Mistrzów, w której naprzeciw siebie staną jedenastki Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium. W drużynie z Zagłębia Ruhry występuje aż trzech polskich piłkarzy: to Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski.Opel jest jednym z partnerów wspierających zespół Borussia Dortmund. Polską trójkę piłkarzy można także zobaczyć w specjalnie przygotowanej z ich udziałem reklamie Opla, jaka emitowana jest na ekranach naszych telewizorów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama