/  /  /  / Miejski SUV Opla z nagrodą Playboya
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Miejski SUV Opla z nagrodą Playboya

Opel Poland|
null
© Opel
null

Podczas gali wręczenia nagród w konkursie Samochód Roku Playboya 2013, która miała miejsce 17 czerwca, przedstawiciele marki Opel w Polsce odebrali nagrodę za zwycięstwo w kategorii "Auto na co dzień".

Opel Mokka został wyróżniony przez jury złożone ze znanych dziennikarzy motoryzacyjnych i kierowców rajdowych za wygodę, z jaką podróżuje się tym miejskim SUV-em, a także za jego przystosowanie do jazdy po polskich drogach, czyli zwiększony prześwit i opcjonalny napęd na wszystkie koła.

Opel Mokka został uhonorowany tym tytułem wraz z Chevroletem Traxem.   

W imieniu marki Opel nagrodę odebrał Przemysław Byszewski, dyrektor PR Opel Polska: "Zastosowana w naszym kompaktowym SUV-ie technologia, dynamika, jaką oferuje, oraz odważna stylistyka przypadły do gustu naszym klientom. Ten samochód wytycza w segmencie zupełnie nowy standard".

Mokka mieści pięć osób. Niesie ze sobą również obietnicę Opla na połączenie atrakcyjnej stylizacji z nowoczesną technologią oraz luksusową funkcjonalnością, co czyni pojazd dostępnym dla szerszego segmentu klientów.

Ponadto, Opel Mokka po raz pierwszy wprowadza na rynek kompaktowych SUV-ów ergonomiczne siedzenia, uzupełniając propozycję o adaptacyjne reflektory (AFL+) oraz zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix.

Cennik Opel Mokka

Wyposażenie, które znacząco podnosi komfort jazdy oraz bezpieczeństwo w Oplu Mokka, obejmuje system elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC), system kontroli trakcji (TC), jak również asystenta ruszania pod górę (HSA) oraz asystenta ruszania w dół wzniesienia (HDC).

Wersję podstawową z napędem na przednią oś (FWD) można wyposażyć w inteligentny napęd na cztery koła (AWD).

Technologia zastosowana w opcjonalnym napędzie na cztery koła (AWD) automatycznie rozpoznaje, kiedy konieczna jest lepsza przyczepność i samoczynnie dołącza napęd stosownie do potrzeb.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama