/  /  /  / Kabriolet Opel Cascada i pierwsza cena
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Kabriolet Opel Cascada i pierwsza cena

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Szykowany z myślą o premierze rynkowej wiosną przyszłego roku model Opel Cascada będzie kosztować na rynku niemieckim od 25 945 EUR. Miejscem produkcji nowego kabrioletu będzie fabryka Opla w Gliwicach.

W wersji podstawowej Opel Cascada oferuje silnik benzynowy z turbosprężarką, o pojemności 1,4 litra. Jednostka rozwija moc 120 KM. Zupełnie nowy motor czterocylindrowy 1.6 SIDI Turbo, który generuje 170 KM, będzie natomiast do kupienia w Niemczech od 28 245 EUR.

Ponadto, klienci będą mogli także zamówić samochód wyposażony w jeden z dwóch turbodiesli o mocy 165 KM lub 195 KM do wyboru.

Opel Cascada jest już dostępny dla klientów, którzy gotowi są złożyć zamówienie. Szeroka publiczność będzie miała okazję poznać to auto podczas marcowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie.

Nowa Cascada, która mierzy 4697 mm długości oraz 1840 mm szerokości (bez lusterek) będzie stanowić topową część oferty produktowej marki. Przez szeroki rozstaw kół i opływowe kształty Cascada nawiązuje swoją stylistyką do klasycznej i ponadczasowej elegancji samochodów Grandes Routieres z czasów ich świetności.

Mówi Thomas Sedran, zastępca prezesa w radzie nadzorczej firmy Adam Opel: "Segment średniej wielkości kabrioletów zajmują głównie bardzo drogie samochody producentów aut klasy premium. Wprowadzając model Cascada, Opel oferuje wszystkie typowe możliwości oraz właściwości charakterystyczne dla średniej klasy kabrioletu klasy premium, ale za przystępną cenę".

"Model Cascada uzupełnia ofensywę produktową Opla: w latach 2012 i 2013 rozbudowujemy nasze portfolio i wkraczamy do wszystkich nowych segmentów, począwszy od elektrycznego modelu Ampera, przez mały SUV Mokka, po bardzo modnego, miejskiego Adama, teraz zaś pora na średniej wielkości kabriolet - zapowiada menadżer.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama