/  /  /  / Jubileuszowa Astra kombi
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Jubileuszowa Astra kombi

null
© GM
null

W tym miesiącu brytyjskie zakłady w Ellesmere Port świętowały ważne wydarzenie, jakim było wyprodukowanie łącznie 250-tysięcznego egzemplarza modelu Astra Sports Tourer.

Astra to tradycyjnie jeden z najchętniej kupowanych modeli osobowych przez klientów w Wielkiej Brytanii: od roku 1980 łączy wolumen przekroczył już poziom 2,8 mln egzemplarzy, z czego ponad 30 000 sztuk znalazło nabywców w tym roku.

Astra kombi punktuje w teście długodystansowym

Astra Sports Tourer montowana jest wyłącznie w brytyjskim Ellesmere Port, które jest równocześnie bazą eksportową na całą Europę. Produkcja wersji modelowej dostępnej aktualnie na rynku wystartowała w roku 2010.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama