/  /  /  / Astra najchętniej wybiera przez klientów indywidualnych w Polsce
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Astra najchętniej wybiera przez klientów indywidualnych w Polsce

Opel Polska|
null
© Opel
null

Opel Astra został liderem sprzedaży modeli w pierwszym półroczu wśród klientów indywidualnych według CEPIK. Z liczbą 2 187 aut sprzedanych od stycznia do czerwca Opel zwiększył sprzedaż tego modelu o ponad 4% względem tego samego okresu roku ubiegłego.

Wśród klientów, którzy wybrali Astrę, największą popularnością w pierwszej połowie roku cieszyły się modele hatchback, których w tym okresie zarejestrowano 1 684 sztuki. Kupujący najchętniej wybierali samochody w wersji Enjoy z silnikiem 1.6 o mocy 115 KM, które stanowiły ponad 75% ogólnej sprzedaży Astry w omawianym czasie.

Biorąc pod uwagę wyniki z ubiegłych lat z tego samego okresu, jest to rekordowa sprzedaż Astry. "Na ten sukces złożyło się kilka istotnych czynników takich jak mnogość wyboru wersji nadwozia i silników, świetna oferta dla klientów indywidualnych, wzorowe działania komunikacyjne z udziałem naszych piłkarzy z Borussii Dortmund oraz oczywiście doskonałe samochody produkowane w gliwickiej fabryce - wylicza Wojciech Mieczkowski, szef Opla w Polsce.

Oprócz wprowadzenia na rynek w tym roku szykownego samochodu miejskiego Adam oraz kabrioletu Cascada marka zaprezentuje również nową gamę Insignii, powiększoną o wersję Country Tourer, która łączy cechy luksusowego samochodu sportowego, osobowego oraz terenowego.

Nowy Opel Insignia będzie kosztować od 88 750 złotych

Nowa Insignia we wszystkich wersjach zostanie zaprezentowana już we wrześniu podczas międzynarodowej wystawy samochodów we Frankfurcie (IAA 2013).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama