/  /  /  / 25 lat minęło jak jeden dzień!
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

25 lat minęło jak jeden dzień!

Opel|
null
© Opel
null

W tym roku przypada 25-ta rocznica pojawienia się modelu Opel Vectra pierwszej generacji, który umocnił pozycję koncernu w segmencie aut klasy średniej.

Omawiany model, dostępny na rynku w wersji jako sedan i liftback, stał się pierwszym modelem w gamie Opla, który oferował jako opcja napęd na cztery koła. Do czasu zmian generacyjnych pod koniec lata 1995 model Vectra A miał już na koncie ponad 20 krajowych i międzynarodowych wyróżnień branżowych.

W ciągu zaledwie 30 miesięcy, licząc od uruchomienia montażu, w kwietniu 1991 produkcja modelu przekroczyła poziom miliona egzemplarzy. Łączna sprzedaż Vectry A w ciągu jej całej kariery rynkowej wyniosła około 2,5 mln egzemplarzy.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama