/  /  /  /  / Znamy miejsce produkcji nowej generacji Opla Vivaro i Renault Trafic
Opel Vivaro

Opel Vivaro

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Znamy miejsce produkcji nowej generacji Opla Vivaro i Renault Trafic

Opel i Renault ogłosiły miejsca produkcji nowej generacji bliźniaczych modeli Opel Vivaro oraz Renault Trafic. Produkcja ma rozpocząć się w 2013 roku.

Opel potwierdza, że ​​następna generacja Vivaro będzie produkowana w zakładach w Luton w Wielkiej Brytanii. W związku z tym zakład Luton będzie nadal odgrywać ważną rolę w Opel sieci produkcyjnej Opla. Renault z kolei produkować będzie w swojej fabryce w Sandouville, gdzie oprócz Renault Trafic będzie pwstawać również wersja H2 (wyższa) Opla Vivaro. Jak zapowiedziano wcześniej, produkcja w nowym zakładzie Sandouville wyniesie 100.000 sztuk rocznie.

Dzisiejsze ogłoszenie to potwierdzenie wspólnego oświadczenia marki Opel i Renault z września 2010 roku, kiedy to obie firmy uznały, że współpraca w dziedzinie lekkich samochodów dostawczych jest wyjątkowo owocna i postanowiły kontynuować wspólne działania.Współpraca ta sięga 1996 roku, kiedy ogłoszono program stworzenia pierwszej generacji modelu Opel Movano i Renault Master. Od tego czasu współpraca została rozszerzona również o modele Vivaro / Trafic i Movano / Master (drugiej generacji). W 2010 roku powstała nowa generacja Renault Master i Opel Movano, w której z powodzeniem wprowadzono dodatkowe wersje, w tym te z napędem na tylną oś i pojazdy specjalnego przeznaczenia.

Obecne modele Vivaro i Trafic to konstrukcje produkowane od 2001 roku, których do końca 2010 roku z linii produkcyjnych Opla i Renault zjechało ponad 1.250.000 egzemplarzy. Wspólnie opracowane i wyprodukowane w fabrykach Opla i Renault-Nissan sprzedawane pośrednictwem niezależnych kanałów dystrybucji marek.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama