/  /  /  /  / Opel Meriva ma szansę wygrać konkurs Samochód Roku 2011
Opel Meriva

Opel Meriva

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena49 800 zł - 81 150 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO299 g/km - 166 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 7,1 L/100km
 

Opel Meriva ma szansę wygrać konkurs Samochód Roku 2011

Producent|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowej generacji Opel Meriva, z niekonwencjonalnymi drzwiami i innowacyjną ergonomią, znalazł się na krótkiej liście kandydatów do prestiżowej nagrody Samochodu Roku 2011 w Europie.

Marka Opel ma zaszczyt znaleźć się wśród finalistów najważniejszej europejskiej nagrody motoryzacyjnej już po raz trzeci z rzędu. Tym razem to Opel Meriva, z niekonwencjonalnymi drzwiami i innowacyjną ergonomią, znalazł się na krótkiej liście kandydatów do prestiżowej nagrody Samochodu Roku 2011 w Europie.

Pełną listę modeli, które rywalizują w finale o tytuł Car of the Year 2011, znaleźć można tutaj.

„Tak klienci, jak i specjaliści dostrzegli fakt, iż Opel wytwarza ujmujące pojazdy o dynamicznej stylistyce i innowacyjnej technologii - mówi Alain Visser, wiceprezes Opel/Vauxhall ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych. „Dowodzi to tego, że Opel posiada doskonałą ofertę samochodów.”

Spośród 41 wprowadzonych na rynek w bieżącym roku samochodów wybrano siedmiu finalistów COTY. Jury złożone z 59 najważniejszych dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 państw europejskich ogłosi tegorocznego zwycięzcę 29 listopada. Nagroda Samochodu Roku ma specjalne znaczenie, ponieważ przyznawana jest wyłącznie jednemu zwycięzcy. Insignia zdobyła tę wyjątkową nagrodę w roku 2009; w roku ubiegłym na skróconej liście kandydatów znalazła się Astra.

Jurorzy przyznają głosy w kategoriach takich jak design, komfort, bezpieczeństwo, oszczędność, prowadzenie, osiągi, funkcjonalność, zgodność z przepisami ochrony środowiska, zadowolenie klienta i cena. Do konkursu zgłosić można wyłącznie nowe modele, nie zaś poddane jedynie drobnej kosmetyce lub wyposażone w nowy silnik lub skrzynię biegów. Oceniane są one bez względu na kraj pochodzenia, powinny być jednak dostępne w co najmniej pięciu europejskich krajach w czasie głosowania, a przewidywana wielkość sprzedaży powinna wynosić 5000 egzemplarzy rocznie.

Od roku 1964, w którym głosowanie przeprowadzono po raz pierwszy, Opel zdobył nagrodę COTY trzykrotnie: Kadett drugiej generacji zdobył tę nagrodę w roku 1985, Omega w roku 1987, a Insignia w 2009.

Nowa Meriva podąża śladami Insignii, podkreślając wyznawaną przez Opla filozofię opartą na łączeniu niemieckiej precyzji z zuchwałym designem. Mistrz elastyczności łączy w sobie innowacyjne technologie z ergonomiczną stylistyką. Meriva jest pierwszym w historii pojazdem, który otrzymał aprobatę niezależnego stowarzyszenia lekarzy i ekspertów ds. pleców i kręgosłupa Aktion Gesunder Rucken (AGR). Na największą uwagę zasługują drzwi w systemie FlexDoors, siedzenia tylne FlexSpace oraz bagażnik rowerowy FlexFix.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Meriva