/  /  /  /  / Zamiast grubej instrukcji obsługi
Opel Insignia

Opel Insignia

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Zamiast grubej instrukcji obsługi

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnull

Nabywcy flagowej Insignii już wkrótce będą mogli korzystać z nowej inteligentnej i bardzo przyjaznej dla użytkownika instrukcji obsługi flagowego modelu Opla – zapowiada producent z Russelsheim.

Nie trzeba będzie już wertować kilkusetstronicowej instrukcji w celu odszukania informacji dotyczącej przeznaczenia konkretnego przycisku czy interpretacji symbolu. Zamiast tego można pobrać aplikację myOpel ze sklepu internetowego. Bezpłatna aplikacja Opla zostanie rozszerzona o wyjątkowo przydatną funkcję: myOpel Manual.

Dzięki niej użytkownik będzie mógł w każdej chwili zajrzeć do interaktywnej instrukcji obsługi. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy użyć aparatu fotograficznego, wbudowanego w smartfon, i zeskanować tę część pojazdu, na temat której kierowca potrzebuje wyjaśnień.

Na wyświetlaczu pojawi się żółty okrąg wokół przełącznika lub odczytanej wartości. Dotknięcie symbolu na ekranie spowoduje wyświetlenie objaśnień dotyczących wybranego elementu.

Kolejny przykład możliwości myOpel Manual: kierowca chce po raz pierwszy sprawdzić poziom oleju silnikowego w Insignii i zastanawia się, gdzie znajduje się stosowny wskaźnik, czyli tzw. bagnet. Po szybkim przeskanowaniu komory silnika za pomocą smartfona myOpel Manual wyświetli na ekranie lokalizację zbiorników i korków wlewu płynów eksploatacyjnych oraz lokalizację miarki poziomu oleju, a także odpowiedni fragment tekstu z instrukcji obsługi.Aplikacja myOpel Manual to najnowszy dowód na zaangażowanie Opla w rozwijanie systemów łączności w samochodach tej marki oraz zapewnienie jak najwyższego poziomu obsługi klienta. Nowa Insignia z rewolucyjnym systemem multimedialnym jest najlepszym przykładem takiego zaangażowania. Intuicyjna obsługa systemu możliwa jest na wiele sposobów: przez polecenia głosowe oraz za pomocą panelu dotykowego, przycisków lub dużego wyświetlacza (w zależności od preferencji kierowcy i pasażerów).

Instrukcja obsługi Insignii myOpel Manual, w której wykorzystano technologię rzeczywistości rozszerzonej, powinna być dostępna późną jesienią w ramach wprowadzonej niedawno aplikacji myOpel. Wspomniana aplikacja umożliwia dialog między klientem, dealerem i producentem. Oferuje także praktyczne funkcje takie jak wyszukiwarka miejsca do parkowania i elektroniczne zgłaszanie wypadku.

myOpel Manual będzie początkowo dostępna na urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Wkrótce jednak zostanie wprowadzona także wersja kompatybilna z systemem Android.

"Klienci Opla powinni być w pełni zadowoleni z kontaktu, jaki mają z marką, a także z codziennej eksploatacji swojego samochodu i interakcji z nim - mówi Markus Sternberg, dyrektor wykonawczy ds. traktowania klientów w Europie, opisujący interaktywne rozwiązania Opla. "Dzięki bezpłatnej aplikacji myOpel kontakt klientów z marką będzie jeszcze bliższy, co umożliwi dealerom i właścicielom prowadzenie bieżącego dialogu. Nowością jest intuicyjna instrukcja obsługi myOpel Manual, która na pewno od razu spodoba się właścicielom Insignii".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Insignia