/  /  /  /  / Opel Insignia z instalacją LPG
Opel Insignia

Opel Insignia

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Opel Insignia z instalacją LPG

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnull

Insignia jest teraz dostępna także z turbodoładowanym silnikiem 1.4 LPG ecoFLEX, przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla.

Nowa Insignia LPG ecoFLEX rozwija moc 103 kW/140 KM, zużywając zaledwie 7,6 litra gazu na 100 km (emisja CO2: 124 g/km) i jest oferowana w cenie od 100 550 PLN.

W porównaniu z sedanem wyposażonym w silnik benzynowy 1.4 (5,7 l/100 km) zatankowanie czterodrzwiowej Insigni z instalacją LPG jest o prawie 40% tańsze.

Na potrzeby wersji zasilanej gazem inżynierowie Opla wzmocnili zawory i gniazda zaworowe oraz zoptymalizowali moduł sterowania silnikiem. Wszystkie wersje nadwoziowe z instalacją LPG są wyposażone w sześciobiegowe przekładnie manualne. Zbiornik gazu o użytecznej pojemności 42 litrów został zamontowany we wnęce koła zapasowego, co nie spowodowało zmniejszenia bagażnika i nie obniżyło funkcjonalności Insigni.

Zasięg samochodu na paliwie gazowym wynosi 500 kilometrów, ale po zatankowaniu benzyny rośnie on do 1700 kilometrów (dotyczy wersji sedan i hatchback).

Zawór umożliwiający tankowanie LPG znajduje się tuż obok tradycyjnego wlewu paliwa. Opel dołącza do wyposażenia zestaw końcówek do dyszy dystrybutora umożliwiających bezproblemowe tankowanie gazu w całej Europie.

Kierowca dokonuje wyboru paliwa za pomocą przełącznika na desce rozdzielczej. Zasilanie gazem jest sygnalizowane diodą, która gaśnie po przełączeniu w tryb zasilania benzyną. Na uwagę zasługuje przyjazny dla użytkownika wskaźnik poziomu paliwa, który jednocześnie podaje informację o stanie gazu i benzyny.

Dużo miejsca w bagażniku, bezpieczeństwo i gwarancja
Już wcześniej klienci mieli do wyboru kilka Opli z instalacją LPG: Corsę (trzy- i pięciodrzwiową), Merivę i Astrę (pięciodrzwiową i kombi). Firma rozszerzyła ofertę modeli z fabryczną instalacją gazową o Insignię w trzech wersjach nadwoziowych. Fabryczna instalacja LPG ma szereg zalet w porównaniu z instalacją montowaną w już eksploatowanym pojeździe.

W każdym z wymienionych modeli priorytetowo potraktowano bezpieczeństwo. Testy zderzeniowe Opla przewidują na przykład sprawdzenie podatności na uszkodzenia zbiornika gazu oraz innych podzespołów ukrytych w strefach odpornych na skutki kolizji i doskonale zintegrowanych z bezpieczną konstrukcją pojazdu.

W Insigni zbiornik gazu jest umieszczony we wnęce koła zapasowego. Dzięki temu bagażnik pozostał przestronny i nic nie ogranicza jego funkcjonalności. Konieczne przełączniki i wyświetlacze zintegrowano z zestawem wskaźników. Klienci mogą więc być pewni, że ich pojazd z instalacją LPG jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania montowane fabrycznie, co oznacza najwyższą jakość gwarantowaną przez markę Opel.

Trwała instalacja jest maksymalnie bezpieczna i objęta gwarancją producenta. Podobnie jak inne modele Opla z instalacją LPG Insignia LPG jest montowana w Opel Special Vehicles GmbH (OSV), filii Opla w Russelsheim mającej doświadczenie w modyfikacjach i budowaniu specjalnych wersji pojazdów.

LPG: przyjazny dla środowiska, tani i powszechnie dostępny
Popularność skroplonego propanu-butanu rośnie w Niemczech i całej Europie. To żadna niespodzianka, skoro jest on o mniej więcej połowę tańszy od benzyny. Zgodnie z decyzją niemieckich władz stałe zwolnienie paliwa gazowego z podatku zostanie utrzymane do 2018 roku.

Właściciel samochodu przystosowanego do zasilania skroplonym gazem oszczędza nie tylko koszty, ale także środowisko, ponieważ silnik spalający LPG emituje o 15 procent mniej dwutlenku węgla w porównaniu z jednostką zużywającą tradycyjne paliwo. W Niemczech sprzedaż LPG prowadzi około 6 500 (czyli 45%) stacji benzynowych.

W całej Europie działa ponad 35 000 punktów tankowania gazu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Insignia