/  /  /  /  / Tak wygląda nowy Opel Corsa
Opel Corsa

Opel Corsa

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Tak wygląda nowy Opel Corsa

Spółka|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy wygląd Corsy opiera się na silnych podstawach obecnej, cieszącej się powodzeniem stylistyki. Nadwozie zachowuje swój dynamiczny i przyjazny charakter, wprowadzono jednak wyraźny i sportowy przód charakterystyczny dla nowego języka stylistyki Opla.

Sportowy charakter uzyskano dzięki zmianie proporcji górnego i dolnego grilla. Niższy grill poszerzono i podwyższono, a tym samym samochód poszerzono optycznie. Większą uwagę zwrócono na trójwymiarową siatkę górnego grilla, który przypomina ten zastosowany w Astrze i zastępuje wcześniejsze poprzeczki. Odnowione, dumne logo Opla zintegrowano z nowo zaprojektowanym, większym i wyraźnie zarysowanym chromowanym słupkiem, potęgując tym samym ekspresyjny wygląd maski. Dzięki tym zmianom Corsa posiada obecnie jeszcze bardziej dynamiczną sylwetkę.

„Wyrzeźbione”, charakterystyczne dla Opla „orle oczy” wykorzystano w nowych reflektorach przednich, a obok nich typowe światła dzienne w kształcie skrzydła, po raz pierwszy wprowadzone w Insignii, a obecnie charakteryzujące wszystkie nowe produkty Opla. Zmianom uległo również wnętrze reflektorów, przypominające obecnie kamień szlachetny i podkreślające sportowy wygląd pojazdu. Nowe światła przeciwmgielne ze zintegrowanym, chromowanym „ostrzem” dopełniają ekspresyjnego charakteru nowego oblicza Corsy. Nowy wygląd dodatkowo podkreśla sześć wzorów obręczy ze stopów metali lekkich i przeprojektowane logo Opla umieszczone na klapie tylnej. Do oferty kolorystycznej wprowadzono również trzy nowe lakiery nadwozia: delikatny odcień bieli Guacamole, przykuwającą wzrok zieleń Grasshopper oraz odważną i ciepłą Hennę.

Boczny profil nowego Opla Corsy zachowuje urok, który uczynił go jednym z faworytów na rynku. Zakrzywiona, aerodynamiczna sylwetka jest równie atrakcyjna w stylizowanej na coupé wersji trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej wersji rodzinnej. Ekspresyjny design przodu i tyłu samochodu, wyraźnie zarysowana, wznosząca się linia boczna i optymalny stosunek nadwozia do kół wspólnie nadają mu elegancki, dynamiczny wygląd. Podobnie do osłony chłodnicy, tylna klapa w kształcie litery V z firmową „fałdą” na środku i dużym logo stanowią oczywiste elementy stylistyki Opla.

Szersza sylwetka Corsy i wyraźne nadkola jasno wskazują na zwrotność i płynącą z jazdy przyjemność oferowane przez ten doskonale sprzedający się pojazd.

Wnętrze
Wnętrze kabiny Corsy nadal pozostaje jednym z najprzestronniejszych i najatrakcyjniejszych w swojej klasie. Ciepły charakter kokpitu został w znacznym stopniu zmodyfikowany. Układ atrakcyjnej i przyjaznej użytkownikowi deski rozdzielczej został zachowany, jednak sposób wykończenia powierzchni (połączenie materiałów matowych i błyszczących) poddany został zauważalnym zmianom przede wszystkim pod względem jakości.

Bogata oferta dostępnych wersji wykończenia, materiałów i kolorów pozwalają na zróżnicowanie poziomów wyposażenia i gwarantują, iż każdy klient znajdzie wersję doskonale odpowiadającą jego życzeniom. Kluczowe elementy wnętrza to nowe wykończenie konsoli centralnej o uderzających wzorach i kolorach wykończenia panelu przyrządów, dostępne w nowoczesnych kombinacjach kolorystycznych nadających wnętrzu młody i świeży charakter.

Wysoki poziom wykonania widoczny jest już w podstawowym modelu Essentia dzięki doskonałej jakości materiałów i matowym, chromowanym wykończeniom konsoli centralnej. Obok klasycznej czerni węglowej wnętrza oferowana jest również wersja Enjoy o świeżym wyglądzie w kolorze Steel Blue lub Tabasco Orange. Żywe, barwne wnętrza równoważą kontrastujące materiały, np. perłowa biel konsoli, kierownicy i otoczenia klamek. Kolorystyka i wzory tablicy przyrządów uzyskane dzięki zastosowaniu dwóch odcieni nadają wnętrzu harmonii. W wersji Sport zastosowano kontrolę środkową w eleganckim odcieniu czerni Japan Black, z ocynkowanymi zdobieniami wylotów powietrza. W wersji Cosmo zastosowano nową, szarą maskownicę konsoli o wysokim połysku i kontrastującym elemencie w kształcie skrzydła umieszczonym na tablicy przyrządów, a ponadto pięknie wytłaczane obicie foteli, wywołujące wrażenie elegancji i ekskluzywności.

Nowy system audio-informacyjny o nazwie Touch & Connect to wszechstronny system multimedialny z nawigacją, zapewniający uniwersalność połączeń i łatwość użytkowania. Wśród jego licznych elementów z górnej półki znajduje się nawigacja, wejście AUX, porty USB oraz technologia Bluetooth. Nawigacja sterowana jest z menu z poziomu ekranu dotykowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Corsa