/  /  /  /  / Nowy Opel Corsa i technologia
Opel Corsa

Opel Corsa

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Opel Corsa i technologia

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Opel Corsa 2011 pełny jest rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo oraz sprawiających, iż każda podróż tym autem jest przyjemna.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, od panoramicznego dachu zapewniającego szeroki widok na świat po wyjątkowy bagażnik rowerowy FlexFix ułatwiający przewożenie rowerów i czyniący je bezpieczniejszym, supermini Opla staje się idealnym towarzyszem zapewniającym przyjemną i bezproblemową podróż.

Najnowocześniejszy system audio-informacyjny
Komunikację ze światem zewnętrznym w Corsie zapewnia nowy, multimedialny system audio-informacyjny z 7 głośnikami. Wszechstronny system o nazwie Touch & Connect (Dotknij i Połącz) obejmuje pięciocalowy kolorowy ekran dotykowy, system nawigacji zawierający mapy 28 krajów Europy, technologię Bluetooth, złącze do odtwarzaczy iPod i złącza USB. Cechuje go uniwersalność połączeń, prostota użytkowania i wszelkie udogodnienia niezbędne w XXI wieku. Nowa oferta zastępuje dwa systemy nawigacji oferowane wcześniej (CD 60 i DVD 100). Proponowany w bardzo konkurencyjnej cenie system obsługuje płyty DVD, a tym samym obejmuje większość Europy w cenie niższej niż wcześniejszy system CD 60 i, co więcej, posiada szereg dodatkowych funkcji.

Nowy system nawigacji o nazwie Touch & Connect jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Na pięciocalowym ekranie dotykowym wyświetlić można mapy w formacie 2-D i 3-D (widok z lotu ptaka), a system uzupełnia karta pamięci SD. Kolejną nową cechą jest możliwość wyboru trasy najbardziej ekologicznej, dzięki czemu można zaoszczędzić na paliwie i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Listę punktów POI użytkownik może pobrać ze strony internetowej.

System wyposażono również w inteligentną funkcję podróży, która wykorzystuje informacje TMC do określenia alternatywnej trasy w przypadku problemów na drodze nawet wtedy, gdy nawigacja pozostaje nieaktywna. Funkcja ta ma szczególne znaczenie dla podróżnych znających trasę, pragnących jednak automatycznych informacji o korkach na ich drodze.

Technologia Bluetooth pozwala na bezpieczne, niewymagające użycia rąk nawiązanie połączenia telefonicznego – a nawet wyświetlenie książki telefonicznej na ekranie – i jest kompatybilna z telefonami iPhone. Pozwala ona również na strumieniowe przesyłanie sygnału audio i wyświetlanie tytułów odtwarzanych utworów muzycznych na ekranie. iPODy umożliwiają pełną kontrolę i przeszukiwanie zawartości bez konieczności stosowania jakichkolwiek przewodów. Nowy system pozwala również na wykorzystanie pamięci USB.

Mały samochód wyrazem wielkich idei
Zgodnie z wyznawaną przez markę Opel filozofią, w Corsie również zastosowano innowacyjne technologie dostępne w przystępnej cenie w tym halogenowe, samoregulujące się reflektory przednie Adaptive Forward Lighting (AFL), podgrzewaną kierownicę, ułatwiający ruszanie na wzniesieniach układ Hill Start Assist, panoramiczne okno dachowe czy też zintegrowany uchwyt rowerowy FlexFix typowy wyłącznie dla Opla.

Zastosowane w małym Oplu halogenowe oświetlenie adaptacyjne Adaptive Forward Lighting zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki dynamicznemu i statycznemu doświetlaniu zakrętów. Światła dynamiczne zapewniają doświetlanie na zakrętach dzięki obróceniu przednich reflektorów o 15 stopni w prawo lub w lewo, w stronę zbliżającego się zakrętu. Światła statyczne oświetlają obszar po prawej lub lewej stronie pojazdu pod kątem do 90 stopni i stanowią znaczne ułatwienie podczas manewrowania w miejscach słabo oświetlonych. Zastosowany w Corsie system AFL wyposażono również w tylne światła postojowe i przyciemniane reflektory przednie.

Unikalnym rozwiązaniem w tej klasie, zwiększającym komfort jazdy, jest opcjonalne podgrzewanie kierownicy, dzięki czemu dłonie kierowcy ogrzewają się w krótkim czasie. Temperatura osiąga poziom około 34° C, co w zimne dni zapewnia ciepło kierownicy idealne do jazdy.

Zastosowany w Corsie system ułatwiający ruszanie na wzniesieniach Hill Start Assist utrzymuje pojazd na nachyleniach rzędu trzech stopni i większych przez 1,5 s od zwolnienia pedału hamulca. Technologia ta zasadniczo eliminuje „staczanie się” ze wzniesień, kiedy konieczne jest chwilowe zatrzymanie pojazdu, i zapewnia łatwiejsze i pewniejsze ruszanie na wzniesieniach.

Duży, panoramiczny dach wpuszcza do wnętrza dużo zewnętrznego światła, wywołując wrażenie przestronności i nadając stylistyce Corsy ekskluzywnego posmaku. Aerodynamicznie zoptymalizowana forma ze zintegrowaną owiewką zapobiega również zazwyczaj pojawiającym się szumom nawet przy pełnym otwarciu dachu. Po jego zamknięciu poziom hałasu wewnątrz zostaje ograniczony dzięki zastosowaniu dwukomorowej izolacji.

Zgodnie z wyznawaną przez Opla filozofią polegającą na oferowaniu łatwej, wygodnej i w pełni zintegrowanej elastyczności, Corsę wyposażono w bagażnik FlexFix – optymalne rozwiązanie do przewozu rowerów. Opel jest jedynym producentem oferującym innowacyjny system FlexFix, który nie wymaga instalacji ani demontażu, gdyż można go po prostu wysunąć z tylnego zderzaka jak szufladę. Wystarczy pociągnąć za dźwignię znajdującą się w krawędzi bagażnika, a uchwyt wysunie się ze zderzaka. Nie są potrzebne ani dodatkowy osprzęt, ani narzędzia. Nieużywany uchwyt FlexFix można wsunąć ponownie, czyniąc go właściwie niezauważalnym elementem tylnego zderzaka. Wyposażony również w dodatkowe światła, uchwyt rowerowy FlexFix mieści do dwóch rowerów o rozmiarach kół od 18 do 28 cali. Maksymalny udźwig wynosi 40 kg, przy wadze każdego roweru nieprzekraczającej 20 kg. Optymalne bezpieczeństwo zapewnia akustyczny sygnał ostrzegawczy uruchamiany po włączeniu biegu wstecznego.

Jako akcesorium oferowany jest również specjalny kosz transportowy o pojemności 160 l, który dołączyć można do systemu FlexFix i uczynić go jeszcze bardziej elastycznym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Corsa