/  /  / Corsa Van
Opel Corsa Van

Opel Corsa Van

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Corsa Van1.JPG
© Opel
Corsa Van1.JPGCorsa Van2.JPGCorsa Van3.jpgCorsa Van4.jpgCorsa Van5.jpg216692.jpg216695.jpg216698.jpg216700.jpg216702.jpg216703.jpg217803.jpg
Opel Corsa Van to najmniejsze auto dostawcze w całej gamie niemieckiego producenta. Jest to jeden z nielicznych samochodów (obok Skody Fabii), które już w fabryce przystosowywane są do bycia autem dostawczym. Duża część modeli innych firm zostaje przebudowana z wersji osobowych, poprzez usunięcie tylnych foteli i dopiero wtedy zamontowaniu kratki. Wiąże się to z kłopotliwym oczekiwaniem na taką operację oraz koniecznością zmiany rejestracyjnej. Obecnie na rynku dostępna jest już druga generacja tego auta oznaczona jako Corsa Van D. Jeszcze jako pojazd koncepcyjny została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku. Wersja produkcyjna miała swoją premierę na początku kolejnego roku podczas salonu samochodowego w Brukseli. Łączy ona w sobie komfort i wydajność samochodu osobowego z użytecznością i pojemnością bagażową małego auta dostawczego. Dlatego też Corsa Van zaliczana jest do lekkich samochodów dostawczych w grupie vanów. Model ten powstaje na identycznej konstrukcji osobowego odpowiednika, 3-drzwiowego hatchbacka. Jego wymiary są więc identyczne i wynoszą 3999 mm długości, 1713 mm szerokości oraz 1488 mm wysokości. W porównaniu do poprzednika konstruktorzy popracowali nad zwiększeniem przestrzeni bagażowej. Wysokość przestrzeni bagażowej została podwyższona z 857 mm do 924 mm, zaś ładowność zamiast 425 kg wynosi obecnie 475 kg. Część towarowa została również tak rozplanowana by pomieścić 919 litrów bagażu. Opel Corsa Van produkowany jest tylko i wyłącznie w zakładach Opla mieszczących się w mieście Saragossa w Hiszpanii.

Stylistyka Opla Corsy Van jest niemal identyczna jak hatchbacka w 3-drzwiowej wersji GTC. Jest więc bardzo agresywna i dynamiczna. Jedyna różnica to zastąpienie tylnych bocznych okien polakierowaną blachą. Takie same są za to odniesienia do pozostałych modeli z gamy Opla, a w szczególności do modelu Astra. Świadczy o tym chociażby linia dachu czy też przednie światła wyposażone w soczewki. Z przodu w oczy, oprócz reflektorów, rzuca się jeszcze grill, z chromowaną poziomą listwą oraz duże logo producenta. Sportowy charakter podkreślony jest dodatkowo przez charakterystyczne dla niemieckiej marki przetłoczenia na masce w kształcie litery V. Model ten występuje tylko w jednej wersji nadwozia, którą jest 3-drzwiowy furgon.

Wyposażenie standardowe obejmuje tylko poduszkę powietrzną kierowcy oraz system zapobiegający blokowaniu kół podczas nagłego hamowania ABS. Z gamy wyposażenia dodatkowego dokupić można jeszcze poduszkę powietrzną pasażera z funkcją dezaktywacji w przypadku przewożenia dziecka w foteliku, a także elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP. Opel Corsa Van nie zostało jak do tej pory poddany testom zderzeniowym przeprowadzanym przez organizację EuroNCAP. Jednak przypuszczalnie ze względu na taką samą konstrukcję jak osobowa wersja Corsy, van osiągnąłby porównywalny wynik.

Konkurentami Opla Corsa Van są Renault Clio Societe, Fiat Punto Van Grande, Ford Fiesta Van czy też Skoda Fabia Van.
 

Corsa Van najczęściej porównywany z

Dacia Dokker Van
Dacia Dokker Van
Ford Fiesta Van
Ford Fiesta Van
Nissan NV200
Nissan NV200
Opel Combo Van
Opel Combo Van
Peugeot Partner Tepee
Peugeot Partner
Peugeot 208 Van
Peugeot 208 Van
Renault Kangoo Express
Renault Kangoo Express
Reklama