/  /  /  /  / Co Opel pokaże we Frankfurcie
Opel Combo

Opel Combo

Zmień
SegmentKombi Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Co Opel pokaże we Frankfurcie

Spółka|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnull

Głównym wydarzeniem dla Opla podczas 64. międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie będą cztery światowe premiery. Na swoim nowo zaprojektowanym stoisku firma zaprezentuje nową Astrę GTC, wszechstronną Zafirę Tourer oraz vana Combo kolejnej generacji.

Główną atrakcją podczas konferencji prasowej, która odbędzie się na stoisku Opla 13 września, będzie odsłonięcie nowego eksperymentalnego samochodu, który stawia mobilność w zupełnie nowym świetle. Ponadto będzie można również zobaczyć produkowaną seryjnie Amperę, pierwszy elektryczny samochód w Europie przeznaczony do codziennego użytku, który już wkrótce wejdzie do sprzedaży.

Prezentując rozszerzoną serię modeli ecoFlex, Opel udowodni również, że konwencjonalne jednostki napędowe wciąż posiadają potencjał pod względem oszczędności paliwa, nie zmniejszając przy tym przyjemności jazdy. We Frankfurcie zaprezentowanych zostanie siedem nowych modeli Opla z serii ecoFlex.

Astra GTC, Zafira Tourer i Combo po raz pierwszy w centrum uwagi
Zapierająca dech w piersiach stylistyka nowej Astry GTC obiecuje niezwykłą dynamikę jazdy. Dzięki wysokiej jakości zaawansowanemu technicznie przedniemu zawieszeniu (HiperStrut), kompaktowe coupe Opla zapewnia najwyższą precyzję w czasie jazdy. W momencie rozpoczęcia sprzedaży dostępna będzie gama silników benzynowych i wysokoprężnych o mocy od 88 kW/120 KM do 132 kW/180 KM.

Nowa Zafira Tourer, dzięki całkowicie nowej koncepcji ustawienia siedzeń Flex7, ustala nowe standardy pod względem wszechstronności i atmosfery wnętrza. Ten „salon na kołach” wprowadza do segmentu samochodów typu monocab wartości i właściwości rodem z Insigni, innowacyjne technologie oraz nowoczesną i dynamiczną stylistykę.

Nowe Combo to wszechstronny samochód osobowy i van nadający się do pracy i wypoczynku z rodziną. Dostępny będzie w sześciu wersjach silnikowych: z czterema jednostkami wysokoprężnymi, jedną benzynową i jedną zasilaną gazem ziemnym (CNG). Kompaktowe Combo kolejnej generacji dostępne jest w wersji z pięcioma lub siedmioma siedzeniami, z dwoma rozstawami kół oraz z nadwoziem przeszklonym lub typu van.

Elektryczna Ampera już wkrótce dostępna w sprzedaży
Ampera to pierwszy elektryczny samochód europejskiego producenta, pozwalający na podróż w dowolne miejsce w każdej chwili, który pod koniec roku dostępny będzie w salonach. Samochód ten idealnie pasuje do motto tegorocznych międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które brzmi „Zukunft serienmassig”, co można przetłumaczyć jako „Przyszłość dostępna jako standard”.

Elektryczną jednostkę o mocy 111 kW/150 KM zasila litowo-jonowy akumulator umożliwiający zużycie 16 kWh. W zależności od techniki jazdy, terenu i temperatury zapewnia on od 40 do 80 km jazdy na zasilaniu elektrycznym, przy zerowym poziomie emisji CO2, co w zupełności wystarcza większości kierowców w Europie do codziennej jazdy. Dzięki dodatkowemu silnikowi wydłużającemu zasięg, można przejechać ponad 500 km bez konieczności zatrzymywania się na stacji paliw.

Od sierpnia moduł rezerwacyjny Opla Ampera działa również w Polsce.

Siedem nowych modeli z serii ecoFlex
We Frankfurcie zadebiutuje siedem nowych modeli Opla z serii ecoFlex, które pod względem zużycia paliwa i emisji CO2 należą do najlepszych w swojej klasie: Agila 1,0 (benzyna, 109 g/km CO2), Meriva 1,3 CDTI (109 g/km CO2), Astra 1,7 CDTI (99 g/km CO2), Insignia 1,4 Turbo (benzyna, 134 g/km CO2) i Insignia 2,0 CDTI (115 g/km CO2), jak również wersje ecoFlex premierowej Astry GTC i Zafiry Tourer. Obecnie wiele spośród ponad 60 dostępnych już wariantów ecoFlex wyposażonych jest w technologię Start/Stop. Opracowany przez Opla system Start/Stop, do wiosny 2012 r. dostępny będzie w 34 wersjach silnikowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama