/  /  /  /  / Astra kombi punktuje w teście długodystansowym
Opel Combo Van

Opel Combo Van

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena62 500 zł - 86 800 zł (aktualizacja: 2017-07-03)
Emisja CO2136 g/km - 179 g/km
Żużycie paliwa5,1 L/100km - 7,7 L/100km
 

Astra kombi punktuje w teście długodystansowym

Opel|
null
© Opel
null

Opel Astra Sports Tourer to najbardziej niezawodny samochód w segmencie kompaktów. Jest to wniosek płynący z testu długodystansowego, jaki na odcinku łącznie ponad 100 000 km przeprowadzili redaktorzy magazynu Auto Motor und Sport.

Auto Motor und Sport (numer 12/2013) opublikował wyniki długodystansowego testu eksploatacyjnego Astry Sports Tourer 2.0 CDTI. W artykule autor pisze: "Astra zaliczyła test śpiewająco i z rozmachem wspięła się na szczyt zestawienia najlepszych w swojej klasie aut o najniższym wskaźniku awaryjności. Chylimy czoła!"

Redaktorzy magazynu użytkowali wersję kombi Opla od 21 kwietnia 2011 roku i przejechali nim łącznie 104 800 km. W tym czasie Astra Sports Tourer z 2-litrowym silnikiem Diesla trafiała do serwisu tylko na obowiązkowe przeglądy.

W podsumowaniu testu autorzy artykułu potwierdzili wyjątkowo wysoką jakość tego auta. "Po prawie dwóch latach i przejechanych ponad 100 000 kilometrów Astra Sports Tourer nie ma żadnych usterek, a jedynie drobne ślady codziennego użytkowania. Za ten samochód Opel zasługuje na szczególne uznanie".

Według listy przygotowanej przez wydawcę na podstawie wyników wszystkich testów długodystansowych, Astra Sports Tourer zajmuje najlepsze miejsce w swoim segmencie. Za nią uplasowały się VW Golf, Mercedes Klasy A oraz Toyota Prius.

Model Opla okazał się jedynym autem, które trafiało do serwisu tylko na obowiązkowe przeglądy na przestrzeni wielu miesięcy trwania testu. Samochód, który zajmuje drugie miejsce w zestawieniu, wymagał aż trzykrotnych dodatkowych napraw.

Wskaźnik awaryjności (Index 2) uplasował Astrę Sports Tourer na drugim miejscu listy najmniej awaryjnych samochodów kiedykolwiek sprawdzonych w próbach długodystansowych magazynu Auto Motor und Sport.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Opel Combo Van

Oto nowy Opel Combo Van
2011-11-22 15:13