/  /  /  /  / Nowy Opel Astra sedan z fabryki w Gliwicach
Opel Astra

Opel Astra IV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena53 900 zł - 71 700 zł (aktualizacja: 2017-05-05)
Emisja CO2109 g/km - 172 g/km
Żużycie paliwa4,1 L/100km - 7,3 L/100km
 

Nowy Opel Astra sedan z fabryki w Gliwicach

GM Poland|
null
© Opel
nullnullnull

Wczoraj rano z taśmy montażowej zakładu Opla w Gliwicach zjechała pierwsza Astra sedan, dając tym samym początek seryjnej produkcji piątego z modeli wytwarzanych obecnie w polskim zakładzie.

Elegancki sedan w kolorze Phantom Grey, z silnikiem 1.4 turbo i sześciostopniową skrzynią biegów trafi na rynek niemiecki.

To drugie w tym roku po Astrze OPC uruchomienie nowego modelu w gliwickiej fabryce, która specjalizuje się w produkcji kompaktowych samochodów z linii Astry.

Ten 4-drzwiowy sedan jest ważnym elementem najnowszej, cieszącej się powodzeniem rodziny modeli Astra. Dzięki swojej sportowej i eleganckiej sylwetce, wysokiej jakości oraz szerokiemu spektrum innowacji technologicznych nowy kompaktowy sedan Opla jest kierowany do klientów z wysokimi oczekiwaniami. Będzie on sprzedawany zarówno w Europie Środkowowschodniej, jaki i Zachodniej.

Nowy Opel Astra sedan o wymiarach 4658/1814/1476 mm (dł./szer./wys.) oraz rozstawie osi 2685 mm ma wnętrze równie przestronne jak wersja hatchback, jednak większą o 90 litrów pojemność bagażnika, wynoszącą od 460 do 1010 litrów, po złożeniu kanapy dzielonej w proporcji 60:40.

Klienci mogą wybierać spomiędzy siedmiu silników: czterech jednostek o napędzie benzynowym (od 74 kW/100 KM do 132 kW/180 KM), z których trzy mogą współpracować z sześciobiegowymi skrzyniami automatycznymi, oraz trzech diesli (od 70 kW/95 KM do 96 kW/130 KM).

Nowa Astra sedan i inne premiery Opla w Moskwie

Ta szeroka oferta jednostek napędowych zostanie uzupełniona na początku przyszłego roku o bardzo wydajne, mocne i charakteryzujące się wysoką kulturą pracy czterocylindrowe silniki benzynowe nowej generacji SIDI Ecotec o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Zakład Opla w Gliwicach produkuje obecnie pięć odmian, cieszącego się dużą popularnością, kompaktowego modelu Astra: 5 drzwiowego hatchbacka, GTC coupe, sportowe OPC, Astrę Classic sedan oraz Astrę IV sedan.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama