/  /  /  /  / Nowy Opel Astra sedan w całej okazałości
Opel Astra

Opel Astra IV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena53 900 zł - 128 600 zł (aktualizacja: 2017-06-20)
Emisja CO2109 g/km - 184 g/km
Żużycie paliwa4,1 L/100km - 7,8 L/100km
 

Nowy Opel Astra sedan w całej okazałości

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnull

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia, które prezentują model Opel Astra IV sedan. Jest to kolejna wersja nadwoziowa w gamie, która już obejmuje wersje 5-drzwiowy hatchback, kombi Sports Tourer oraz coupe GTC.

Miejscem światowej premiery nowej Astry sedan będzie międzynarodowa wystawa w Moskwie (29 sierpnia-9 września). Zamówienia na auto będzie można składać od czerwca. Ważna informacja jest też taka, że miejscem produkcji Astry IV sedan będą zakłady GM w Gliwicach.

Nowy Opel Astra podstawowe wymiary:
- długość: 4658 mm
- szerokość: 1814 mm
- wysokość: 1476 mm
- rozstaw osi: 2685 mm
- pojemność bagażnika: 460 litrów (maks. 1010 litrów)

W gamie silnikowej pojawi się początkowo siedem jednostek napędowych do wyboru. Z powyższego cztery to motory benzynowe (wachlarz mocy od 100 KM do 180 KM), przy czym trzy mogą zostać skonfigurowane z 6-biegowym automatem. Ponadto, przygotowano też trzy diesle, które rozwijają moc od 95 KM do 130 KM.

Wyjątkowo wydajna wersja 1.7 CDTI ecoFlex (110 KM lub 130 KM), która posiada m.in. system Start/Stop, charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa na poziomie tylko 3,7 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 99/km.

Nowa generacja silników benzynowych Opla

Już teraz firma zapowiada, że na początku przyszłego roku pojawi się czterocylindrowa turbodoładowana jednostka benzynowa 1.6, która należy do nowej rodziny silników SIDI Ecotec.

"Nowy Opel Astra sedan o sportowej i eleganckiej sylwetce to zastrzyk energii w segmencie czterodrzwiowych kompaktów. Podobnie jak wszystkie inne wersje został opracowany przez inżynierów z Russelsheim. To zaawansowany technicznie pojazd charakteryzujący się powszechnie uznaną wysoką jakością - mówi prezes firmy Opel, Karl-Friedrich Stracke.

"Nowa trójbryłowa Astra to ważny element naszej ofensywy produktowej, odgrywający zasadniczą rolę w firmowej strategii wzrostu. To elegancka i bardziej przystępna alternatywa dla niejednego czterodrzwiowego sedana klasy średniej, która naszym zdaniem powinna przysporzyć firmie wielu nowych klientów w Europie Zachodniej. Ta wersja Astry odegra także czołową rolę w istotnym zwiększaniu naszego udziału w największych rynkach wschodzących takich jak Rosja czy Turcja, gdzie istnieje duży popyt na kompaktowe modele z wyodrębnionym bagażnikiem".

W Polsce ogłoszenie oferty cenowej, a tym samym możliwość składania zamówień na Astrę IV w wersji sedan planowana jest na ostatni tydzień czerwca. Pierwsze egzemplarze pojawią się natomiast w salonach Opla w ostatni weekend września.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama