/  /  /  /  / Gliwice już produkują Astrę OPC
Opel Astra

Opel Astra IV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Gliwice już produkują Astrę OPC

null
© Opel
nullnullnullnullnull

W poniedziałek w fabryce GM Manufacturing Poland w Gliwicach ruszyła seryjna produkcja Opla Astry w wersji OPC. Do końca roku z zakładu wyjedzie nawet 3 tysięcy sztuk tego sportowego modelu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W Gliwicach powstało już kilkadziesiąt sztuk Astry w wersji OPC. Auta te służyły jednak dotąd tylko do testów. Dziś zakład opuści kilkanaście sztuk przeznaczonych na sprzedaż
- W tym roku z fabryki wyjedzie około 2-3 tysiące tych samochodów - mówi Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiej fabryki Opla.

Według niego, w kolejnych latach produkcja będzie oscylować pomiędzy 5 a 10 tys. sztuk. rocznie. Problemy z precyzyjną prognozą tłumaczy tym, że auto to powstaje pod konkretne zamówienia klientów, a nie na „magazyn”. Pytanie czy Astra OPC ma dla fabryki w Gliwicach istotne znacznie? Przecież, jak sam przyznaje jej szef, w strukturze produkcji zajmuje dziś zaledwie około 10 proc.

- To dla nas prestiżowe przedsięwzięcie. To dowód, że zakład jest w stanie produkować nie tylko popularne modele, ale także samochody z wyższej półki. Auto jest bardzo intrygujące i zmienia się jak kameleon w zależności od życzeń kierowcy. Możemy nim jeździć ekonomicznie, bez szaleństw po mieście, a po wybraniu jednego przycisku doznać prawdziwie sportowych wrażeń- przekonuje Andrzej Korpak.

To nie są czcze przechwałki. Opel oferuje najmocniejszy pod względem stosunku maksymalnego momentu obrotowego do pojemności czterocylindrowy silnik benzynowy w Europie. Wykonana w całości z aluminium jednostka napędowa Astry OPC z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa ma pojemność 1998 cm3 i 280 KM.  

W kwietniu gliwicka fabryka Opla, gdzie powstaje kilka wersji popularnej Astry, znalazła się na drugim miejscu w Polsce pod względem wielkości produkcji samochodów osobowych. Z zakładu wyjechało 9358 aut, o 42,73 proc. mniej niż przed rokiem.

Paweł Janas
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama