/  /  / Antara
Opel Antara

Opel Antara

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Opel Ancara
© Opel
Opel AncaraOpel AncaraOpel AncaraOpel AncaraOpel AncaraOpel AncaraOpel Ancara
Opel Antara, to samochód klasy SUV produkowany od 2006 roku przez Opla. Model ten po raz pierwszy został zaprezentowany podczas wystawy IAA we Frankfurcie w 2005 r, a swój rynkowy debiut na rynku polskim miał w 2006r.
 
Opel Antara oferowany jest na polskim rynku w trzech wersjach silnikowych. Jedyną jednostką benzynową w ofercie, jest 4 cylindrowy silnik o pojemności  2.4 i mocy 170KM.  Zwolennicy jednostek wysokoprężnych do wyboru mają 4 cylindrowy silnik o pojemności 2.2, wstępujący w dwóch wariantach mocy : 163KM i 184KM. Wszystkie silniki mogą współpracować z sześciobiegową manualną bądź automatyczną skrzynią biegów.

Opel Antara wyposażony jest w elektronicznie sterowany system przeniesienia napędu. W normalnych drogowych warunkach, moc silnika przekazywana jest na przednie koła. W sytuacji ich uślizgu, moc przenoszona jest również na tylne koła. Ponadto Opel Antara standardowo posiada system wspomagający zjazd po dużych pochyłościach oraz system HSA (Hill Start Assist), wspomagający ruszanie autem pod górę.

Samochód mierzy 4575mm długości, 1850mm szerokości, 1704 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2707mm. Przestrzeń bagażowa wynosząca 420l, może wzrosnąć po złożeniu foteli tylnych i do 1420l. Opel Antara standardowo wyposażony jest w system FlexOrganizer®, składający się z wielu zaczepów, przegród, wieszaków ułatwiających rozplanowanie przestrzeni bagażowej według własnych potrzeb. Dla poprawy widoczności montowany seryjnie jest system automatycznego sterowania oświetleniem (ALC). Specjalny czujnik steruje oświetleniem, dostosowując jego intensywność do otoczenia.

Wyposażenie standardowe z zakresu bezpieczeństwa obejmuje czołowe i boczne poduszki powietrzne dla podróżujących z przodu oraz kurtynowe dla pasażerów pierwszego i drugiego rzędu, napinacze pasów bezpieczeństwa w pierwszym rzędzie siedzeń, mocowania ISOFIX na zewnętrznych fotelach w drugim rzędzie, system elektronicznej stabilizacji toru jazdy ESP, jak również antypoślizgowy ABS, system kontroli hamowania na łuku (CBC), hydrauliczne wspomaganie hamowania awaryjnego (HBA), układ wspomagania ruszania pod górę (HSA) oraz układ stabilizacji przyczepy TSP, który działa we współpracy z systemem automatycznego poziomowania tylnego zawieszenia.

Do konkurentów Opla Antary należą : Citroen C-Crosser, Hyundai Santa Fe, Kia Sorento, Mazda CX-7, Mitsubishi Outlander, Nissan X-Trail, Peugeot 4007 oraz Chevrolet Captiva 

Antara najczęściej porównywana z

Audi Q3
Audi Q3
Ford Kuga
Ford Kuga
Honda CR-V
Honda CR-V
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Opel Mokka
Opel Mokka
Volvo XC60
Volvo XC60
Reklama