/  /  /  /  / Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie to...
Opel Ampera

Opel Ampera

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie to...

Opel|
null
© Opel
null

Opel Ampera to zgodnie ze statystykami z maja bieżącego roku najlepiej sprzedający się w Europie samochód elektryczny. Omawiamy pojazd, mający ponad 20-proc. udział w rynku europejskim, zdobył wiele nagród i zdołał pokonać wszystkich rywali.

"Jesteśmy dumni, że udało nam się osiągnąć pierwsze miejsce w Europie. Nasze dane sprzedażowe i odzew klientów potwierdzają, iż Opel Ampera zdecydowanie zmierza we właściwym kierunku - mówi Enno Fuchs, dyrektor działu e-mobility Opla. "Szczególnie dobrze wypadliśmy na rynkach, na których oferowane jest wsparcie rządowe takich jak na przykład Holandia".

Jak wskazują majowe dane sprzedażowe, Opel Ampera objął 77% udziałów w rynku osobowych samochodów elektrycznych w Holandii, a dzięki temu stał się niekwestionowanym liderem segmentu i zdecydowanie pokonał konkurencję, która zdołała osiągnąć jedynie kilkuprocentowe rezultaty. Od początku tego roku średni udział w rynku Opla Ampery w Holandii wyniósł powyżej 50%, co dodatkowo podkreśla jego popularność w tym kraju.

Według ostatnich danych Opel Ampera jest także najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Niemczech, gdzie jego udział w rynku wynosi więcej niż 1/3, oraz w Szwajcarii z 44-proc. udziałem.

Pierwsi klienci w Polsce odebrali Opla Amperę

W Polsce Ampery trafiły już do pierwszych klientów. "Jesteśmy dumni, że nasz koncept samochodu elektrycznego stał się rzeczywistością - powiedział Peter Fahrni, dyrektor zarządzający Opla w Polsce. "Technologia wykorzystana w Amperze jest fascynująca, a jazda tym samochodem wywołuje uśmiech na twarzy. Coś co kiedyś nazywaliśmy przyszłością motoryzacji, dziś jest realne i ludzie w Polsce już też mogą jej doświadczyć".

Ampera zdobyła ponad 50 lokalnych oraz międzynarodowych nagród, w tym Car of the Year 2012 (Samochód Roku 2012) oraz World Green Car of the Year 2011 (Zielony Samochód Roku 2011). Autu przyznano również wyróżnienia za bezpieczeństwo takie jak 5 gwiazdek w teście Euro NCAP (ocena maksymalna).

Silnik elektryczny Ampery o mocy 111 kW/150 KM jest zasilany 16-kWh akumulatorem litowo-jonowym. W zależności od stylu jazdy i warunków drogowych przez pierwsze 40–80 kilometrów samochód zużywa wyłącznie energię elektryczną, nie emitując żadnych zanieczyszczeń.

W trybie rozszerzonego zasięgu, który uruchamia się z chwilą osiągnięcia niskiego poziomu naładowania akumulatora, następuje płynne przejście na pobieranie energii z generatora napędzanego przez silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra i mocy 63 kW/86 KM.

Według oficjalnych danych producenta, tryb rozszerzonego zasięgu umożliwia przejechanie ponad 500 kilometrów bez tankowania.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama