/  /  /  / Ważna informacja w sprawie przyszłości Adam Opel AG
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważna informacja w sprawie przyszłości Adam Opel AG

Opel|
null
© Opel
null

Zarząd GM wykorzystał spotkanie w Russelsheim do podkreślenia swojego zaangażowania na rzecz Opla i Niemiec. Przejawiło się ono m.in. zatwierdzeniem kompleksowego programu inwestycji: do roku 2016 koncern zainwestuje w Niemczech i Europie około 4 mld EUR.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Jako globalna firma motoryzacyjna GM potrzebuje silnej obecności w Europie zarówno w zakresie projektowania i rozwoju, jak i produkcji i sprzedaży - powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor generalny GM. "Opel jest kluczem do naszego sukcesu i ma pełne poparcie swojej spółki macierzystej".

Zarząd wybrał Niemcy na miejsce planowego spotkania, aby z pierwszej ręki otrzymać informacje na temat postępów 10-letniej strategii Drive!2022 i trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej w Europie.

Zarząd skorzystał z tej okazji, aby spotkać się z ekonomistami, członkami związków zawodowych i politykami.

Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Adam Opel AG, podkreślił, że bycie gospodarzem spotkania zarządu GM to wielki zaszczyt. "Ten zarząd po raz kolejny wyraźnie podkreślił, że nasz 10-letni plan Drive!2022 przewidujący powrót firmy do dochodowości w połowie dekady cieszy się pełnym poparciem naszej firmy macierzystej".

Znaczna część inwestycji zostanie przeznaczona na ofensywę modeli Opla. Do 2016 r. Opel wprowadzi 23 nowe modele i 13 nowych jednostek napędowych.

Prezes rady nadzorczej Steve Girsky powiedział: "Zarząd zebrał się tutaj, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie. Opel jest częścią GM od 1929 r. i dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek stanowi decydujący element siły innowacyjnej całej firmy. Ta współpraca jest obecnie najsilniejsza w historii".

Po spotkaniu prasowym Dan Akerson pokazał fragment muru berlińskiego należący do Opla, który zostanie umieszczony przed Adam Opel Haus na Friedrich-Lutzmann-Ring.

"Ten fragment muru jest symbolem naszej kultury korporacyjnej - stwierdził Neumann. "Symbol ten powinien wszystkim przypominać, że burzymy wszystkie mury w naszych umysłach i między różnymi kulturami, a teraz rozpoczynamy nowy rozdział w historii Opla".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama