/  /  /  / Opel Mokka na LPG? Proszę bardzo!
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel Mokka na LPG? Proszę bardzo!

null
© Opel
nullnullnull

W ofercie na rynek niemiecki pojawiła się właśnie wersja Opla Mokki wyposażona w 140-konny silnik 1.4 LPG. W trybie zasilania autogazem średnie zużycie paliwa według danych producenta wynosi w cyklu mieszanym około 7,7 l/100 km.

Kierowca za pomocą przycisku umieszczonego na konsoli środkowej może zdecydować, czy w danym momencie samochód korzystać ma podczas jazdy z LPG czy też z benzyny.

Bak na autogaz ma pojemność 34 litrów, a do tego dochodzi jeszcze możliwość zatankowania maksymalnie 53 litrów benzyny. Producent twierdzi, że dzięki temu rozwiązaniu można przejechać Mokką dystans nawet do 1 300 km na jednym tankowaniu.

Wersja Opel Mokka 1.4 Turbo LPG już teraz spełnia normy emisji spalin według Euro 6. Ceny na ten samochód rozpoczynają się na rynku niemieckim od 23 870 EUR.

Jak zapowiada generalny importer, ceny wersji Mokka LPG w Polsce będą znane w grudniu.

Na koniec warto dodać jeszcze coś. Otóż Mokka najwyraźniej okazała się dla producenta prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Do dziś wpłynęło od klientów już około 145 000 zamówień na auto w różnych wersjach. Z powodu dużego popytu koncern zdecydował, że od drugiego półrocza 2014 produkcję Mokki podejmą zakłady GM zlokalizowane w hiszpańskiej Saragossie.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama