/  /  /  / Opel Corsa będzie wytwarzany na Białorusi
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel Corsa będzie wytwarzany na Białorusi

Opel|
null
© Opel
null

Zgodnie z podpisanym właśnie porozumieniem ramowym, od przyszłego roku na Białorusi ruszy produkcja samochodów Opel Corsa. Strony uzgodniły, że w razie czego przedsięwzięcie będzie można rozszerzyć o kolejne modele.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Montaż samochodów Opel Corsa odbywać się będzie w systemie SKD. Bazę produkcyjną zapewni brytyjsko-białoruska spółka Unison. Pojazdy będą trafiać do klientów z krajów unii celnej Republiki Białorusi, Kazachstanu oraz Federacji Rosyjskiej.

W pierwszym roku produkcji ma być gotowych około 7 000 samochodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama