/  /  /  / Opel Adam zdobywcą nagrody Fleet Derby 2013
Opel

Opel

Zmień
Początek firmy Opel to rok 1863, kiedy to Adam Opel produkował w swojej szopie maszyny do szycia oraz rowery. Po jego śmierci w roku 1899, synowie Opla opracowali we współpracy z Friedriechem Lutzmannem pierwszy automobil marki, który nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak już następny, wyprodukowany w 1899 okazał się niezawodnym i dość niedrogim modelem, który przysporzył producentowi popularności.
Dowiedz się więcej o marce
 

Opel Adam zdobywcą nagrody Fleet Derby 2013

Opel|
null
© Opel
null

Najnowszy i najmniejszy z modeli Opla w gamie zdobywa sobie coraz powszechniejsze uznanie. Miejski Adam został właśnie doceniony przez ponad setkę jurorów-dziennikarzy, którzy wzięli udział w drugiej edycji zorganizowanego na terenie Automobilklubu Polski teście Fleet Derby.

Uczestnicy, a zarazem sędziowie, mieli do swojej dyspozycji kilkadziesiąt modeli, marek i rodzajów samochodów, spośród których mieli wyłonić najlepsze w poszczególnych klasach. Auta były sprawdzane na specjalnym torze ustawionym na płycie lotniska Babice.

W kategorii segmentu A/pojazdów najmniejszych, przeznaczonych przede wszystkim do ruchu miejskiego, najwszechstronniejszą i najatrakcyjniejszą propozycją okazał się Opel Adam. Samochód niemieckiego producenta doceniono za funkcjonalność, niebanalną i atrakcyjną stylistykę oraz niskie koszty eksploatacji.

Lista zwycięzców plebiscytu Fleet Derby 2013

Adam doskonale poradził sobie na trudnym torze sprawnościowym, gdzie jurorzy mieli możliwość sprawdzenia walorów jezdnych auta, jego zawieszenie, trakcji oraz układu hamulcowego.

Wyniki i zdobyta nagroda znów potwierdziły, że Opel Adam to niebanalny i nowoczesny miejski samochód, gwarantujący bezpieczeństwo i przyjemne użytkowanie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama